Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы «Көгершін», «Жұлдыз» топтарына

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы «Көгершін», «Жұлдыз» топтарына

Самандаров Мырзабай Жарасбаевич
Самандаров Мырзабай Жарасбаевич
DOCX
142
0

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы балалардың дене шынықтыру дағдыларын дамытуға арналған. Жоспарланған сабақ «Көгершін» және «Жұлдыз» топтарына бағытталған, ол орыннан ұзындыққа секіруді қамтиды. Бұл әдіс балаларға қозғалыс әрекеттерін меңгеруге және сергектіктерін арттыруға мүмкіндік береді.

Сабақтың мақсаты - балалардың зейінін, есту және көру қабілеттерін, сондай-ақ, қозғалыс координациясын дамыту. Мұнда еңбектеу мен доғаның астынан өту, нұсқаушының берген белгісіне сәйкес әрекет ету, көлденең орналасқан заттарға лақтырып жаттығу қабілеттілігін қалыптастыру көзделеді. Сабақ құрылымы балалардың белсенділігін арттыруға бағытталған.

Педагогтың көмегімен балалар алдымен сапқа тұрып, қабылданған нұсқауларды орындап, кейін қозғалыс шараларын қызығушылықпен өткізеді. Осы іс-әрекеттер барысында балалардың бір-бірімен әрекеттесуі, зейінін жоғалтпау негізінде топтық жұмыс ұйымдастырылады. Нәтижесінде, балалар нәзік қозғалыс дағдыларын меңгереді, дене шынықтыру мәдениетін қалыптастырады.

Сабақ соңында күтілетін нәтиже - балалар арасында ынтымақтастықты нығайту, дене белсенділігін арттыру, ұзындыққа секіру дағдыларын игеру мен ойын шарттарын түсіну. Педагогтың жетекшілігімен сабақ барысында алынған диагностикалық мәліметтер, балалардың жетістіктері мен жетіспеушіліктері аясында рефлексия жүргізіледі.

Предпросмотр

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
«Көгершін», «Жұлдыз»,» топтарына.
 
Күні:
Білім беру саласы: Денсаулық, Таным
Бөлім: Дене шынықтыру.
Тақырыбы: Бір орыннан ұзындыққа секіру.
Мақсаты:.1. Еңбектеу мен доғаның астынан өтуді кезектестіріп орындауды үйрету;
2.Нұсқаушының берген белгісіне қарай жылдам жауап беруге үйрету.
3.Көлденең тұрған нысанаға  затты лақтырып жаттықтыру.
 Құрал-жабдықтары:  бала санына қарай түсті орамалдар (20х20см), 1-2гимнастикалық орындық, 2ұзын (8-10м)жіп, қолшатыр.

Қимыл-әрекет кезеңдері

Жетекшінің іс-әрекеті

    Балалардың қимыл-      әрекеті

 

 

 

Ұйымдастырушы         қозғаушы қызмет

     

1.Бойына қарай бір-бірден сапқа тізіліп тұру.Сәлемдесу

2.Жан-жаққа шашырап жүру ж/е жүгіру.

Сапта бірінші ең ұзын бала тұрады.Балалар өздерінің орындарын және көршілерін есте сақтайды.

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру

ізденушілік

 

 

1. ЖДЖ

Б.қ.: негізгі тұрыс,доп оң қолда. 1-қолдарымызды екі жаққа созамыз;

2-қолдарымызды жоғары көтереміз, допты екінші қолға ауыстырып қоямыз;

3-қолдарымызды екі жаққа созамыз;4-бастапқы қалып.

1.Бастапқы қалып аяқ бірге қол томенде

1-қолды алға созу,2-қолды айқастыру.3-

ажырату. 4б.қ оралу. 4-5рет қайталау.

2.Бастапқы қалып  аяқтың арасы алшақ

қол төменде.1қолды көтеру, 2 оңға қарай

тербелу,3-солға қарай тербелу. 4 б.қ ора-

 лу. 5-6 рет қайталау.

3.Бастапқы қалып аяқтың арасын алшақ

қою,қол төменде.1 қолды алға созу. 2-

Отыру,3-тұру,4б.қ оралу

4. Бастапқы қалып аяқтың арасын алшақ

қою,қол төменде.1 тізені бүгу,2 қолды ал

ға созу.3б.қ оралу. 4-5 рет қайталау.

5.Бастапқы қалып аяқтың арасы алшақ

қол белде 1 оңға бұрылу,2б.қ оралу 3сол-

ға бұрылу,4б.қ оралу. 4-5 рет.

5.Бастапқы қалып аяқты алмастырып

 секіру.

4.Еңбектеу (5-6м) және доға астынан өту.Доғаға дейінгі қашықтық 5-6м кем емес болмауы тиіс.Шығыршық немесе жәшік еденде  не бала көзінің деңгейінде тұруы мүмкін.Балалар сызықтан немесе арнайы қойылған жіптен өтіп кетпеуі қадағалауы тиіс.

5.Оң ж/е сол қолмен құм салынған қапшықты көлбеу лақтыру.

6.Бір орында тұрып екі аяқпен ұзындыққа секіру.

7. «Көпіршік» қозғалысты ойыны.

Балалар педагогпен қол ұстасып, шеңбер бойында тұрады.Педагог көпіршік жарылады деп белгі бермейінше,балалар бірінің қолынан бірі ұстап тұрады.

Жаттығулар педагогтен кейін орындалады.

 

 

 

Жаттығуларды 3-4 рет қайталанады.

 

 

 

Балалар залдың екі жағынан өз орындарына отырады.

 

Балалар екі сапқа тұрып жаттығуларды 3-4 рет орындайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар топталып ж/е бір-бірден «қақпашаларға» еңбектеп кіреді.Олар жаттығудыаздаған топпен немесе барлығы бірге әр қолмен 2-3реттен орындайды.Балалар тапсырманы бір бір уақытта 4-6рет орындайды.жаттығуды педагогтің нұсқауымен орындайды.

 

Шар жарылғанда балалар қолдарын шапалақтап отырады. Осылайша 2-4 рет қайталанады.

 

Педагогтің берген белгісімен тоқтап, бір қатар тізбекпен жүру.

 

Педагогтің  нұсқауы бойынша жүру түрлерін қайталайды.

Рефлексиялық

түзетушілік

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Күтілетін натиже;
Орындайды:  бір орында тұрып ұзындыққа секіруді;
Түсінеді: ойынның шарттарын;
Қолданады:  көлденең тұрған нысанаға затты лақтыру дағдыларын.