Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Контрольно-підсумкове заняття з математики у старшій групі «Подорож Лісовичка»

Контрольно-підсумкове заняття з математики у старшій групі «Подорож Лісовичка»

Милосердова Татьяна Юрьевна
Милосердова Татьяна Юрьевна
DOCX
108
3

У Дошкільному навчальному закладі комбінованого типу №1 «Олімпієць» відбулось захоплююче заняття з математики для старшої логопедичної групи. Тема заняття, «Подорож Лісовичка», перенесла дітей у чарівний світ, де математика поєднується з безмежною фантазією. Вихователь Т. Ю. Милосердова підготувала різноманітні ігрові і мисленнєві завдання, що допомогли дітям не лише повторити вивчене, а й закріпити знання про числа, порівняння, геометричні фігури та частини доби.

Заняття розпочалося з організаційного моменту, де діти замислилися над порою року та різними математичними поняттями. Невеличка казка дала можливість дітям зосередити увагу, а веселі віршики підняли настрій. Вподобаною частиною заняття стала гра, де діти викладали числовий ряд від 1 до 10, таким чином, інтерактивно закріплюючи свої навички лічби.

На занятті діти активно використовували іграшки, математичні лінійки, геометричні фігури та виконували різноманітні дидактичні ігри, такі як «Який знак?» та «Що де знаходиться?». Через активну співпрацю діти навчилися порівнювати предмети за висотою, товщиною, шириною і довжиною, що сприяло розвитку їх логічного мислення та уяви. Інтерактивність та елемент гри принесли радість і навчання одночасно.

Під кінець заняття діти взяли участь у підсумкових іграх, де в легкій ігривій формі закріпили всі отримані знання. Лісовичок, як головний герой подорожі, подякував дітям за гарні результати і залишив їм сюрприз у вигляді яблучок. Така подорож не тільки виховала у дітей цікавість до математики, а й подарувала яскраві емоції та незабутні враження від навчання.

Предпросмотр

Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу (ясла – садок) №1 «Олімпієць»Голопристанської міської радиХерсонської області




Контрольно - підсумкове заняття
з математики
у старшій логопедичній групі
Тема :« Подорож Лісовичка»


Вихователь: Милосердова Т. Ю.




м. Гола Пристань2015 н. р.
Тема :« Подорож Лісовичка»


Програмовий зміст:
Уточнити знання дітей про цифри в межах 10. Перевірити у дітей навички кількісної лічби лінійно,хаотичному,по діагоналі,по колу,знизу вгору. Удосконалювативміння визначати наступне та попереднє число відносно заданого («сусідів числа»), називати площинні та об’ємні геометричні фігури шляхом методу «Мозковий штурм». Уточнити знання дітей про частини доби (ніч, ранок, день, вечір); поняття: «вчора», «сьогодні», «завтра». Закріпити поняття «більше», «менше», «порівну» ,користуючись знаками <,>,=; закріпити склад чисел: 2,3,4,5. Вправляти у співвідношенні за висотою,товщиною,шириною,довжиною. Розвиватилогічне та аналітичне мислення, творчі здібності, пам'ять, увагу, вміння орієнтуватися в просторовому розміщенні предмета на площині. Домагатися чіткої математичної мови. Виховуватиінтерес до пізнавальної та логіко-математичної діяльності.
Обладнання:іграшки: вовк, Лісовичок; три кошики різного кольору;математичні лінійки,набір цифр від 1 до 10, роздатковий матеріал: по 10 ялинок та по 10 грибочків на кожну дитину ,геометричні фігури,дві хмаринки, дидактична ігри: «Який знак?», «Що де знаходиться?»,»Склад числа».








Організаційний момент:
Всі швиденько поспішіть І до мене підійдіть. Розкажу цікаву казку, Ось послухайте,будь ласка.
Хід заняття:
В лісі жив лісовичок Лісовичок-домовичок Жив в сосновому пеньочку Між осикою й дубочком. Тут сорока сповістила Осінь в лісі походила Проспівала на прощання Гарну пісеньку останню.
- Діти, яка зараз пора року?А після осені яка наступить пора року?А перед осіню яка була пора року?А після зими яка наступить пора року?
Звірі стали готуватись В зиму вже лягати спати. Сумно стало Лісовичку в лісі І подався він до міста.
- Малята, вирушимо разом з лісовичком до міста? (Діти сідають за столи)
Чарівну узяв торбинку І дійшов він до стежинки. Але,щоб не заблукати, Цифри треба викладати. Діти викладають цифровий ряд від 1 до 10.
Осінь стежкою ходила І листочок загубила. Під цифрою листочок шукайте Сусідів числа називайте. Діти називають сусідів числа,під яким лежить листочок.
Крізь ялинок лісовичок стрибав, Десять їх нарахував. Діти на математичній лінійці викладають 10 ялинок.
Під ялинками грибочків Девять виросло в лісочку. Діти на математичній лінійці викладають 9 грибочків.
Лісовик любив порядок, Треба їх всі порівняти. Порівнюючи множини,діти визначають чого більше: ялинок чи грибочків? На скільки? Що треба зробити,щоб їх порівняти?
Де не взявся вітерець Вітерець-пустунець. З усіма любив він грати, Всіх у купки поєднати.
У Лісовичка в торбинці знайдемо Знаки чарівні,таємні. Разом з вітерцем пограємо, Між собою купки порівняємо.
Дидактична гра «Який знак?»
Щось малеча зажурилась, Мабуть трішечки втомилась Відпочиньмо,дітвора. Розім'ятися пора.
Фізкультхвилинка
Нумо дружно усі встанемо, І у небо всі поглянемо. (Діти стають навшпиньки) В небі хмароньки біленькі, А ми діточки маленькі( Повороти голови) Ось поставим руки в боки, Пострибаємо навскоки.(Стрибки) Вліво, вправо нахиліться ( нахил в бік) І навшпиньки підійміться. Руки в гору, руки вниз, Кругом себе повернись,(підняти й опустити руки, повернутись навколо себе) Крок вперед зробіть швиденько І присядьте всі тихенько.


Вітер грав і пустував Дві хмаринки нам пригнав. А хмаринки ці малі, Нам картинки принесли. Та пустунчику-вітерцю
На місці не сидиться. Він запрошує дітвору На групки розділиться.
Діти для виконання завдань діляться на три групи.
Дидактична гра «Що де знаходиться?»
Дві хмаринки-веселинки
Не сиділи ні хвилинки.
Потім в хованки пограли –
Знов картинки приховали.
Весело з дітьми їм грати, Хочуть на картинках предмети порівняти.
Діти порівнюють предмети на картинках за висотою, товщиною, шириною, довжиною.
Сів Лісовичок, стомився Вовчик-братик тут зявився. Вовчик,щоб не сумувати, Вирішив у гру пограти. Фігури в купу всі зібрав І загадку загадав.
Перед дітьми стоять три кошика різного кольору (червоний,білий,блакитний). Логічнезавдання «Розподілити геометричні фігури у кошики» Обємні фігури лежать не в червоному і не у блакитному кошику; Фігури жовтого кольору лежать не в білому і не в блакитному кошику; Фігури з чотирма сторонами лежать не в червоному і не в білому кошику.
Лісовичок сидів, гадав, Але й так не розгадав. Знає, діти допоможуть Фігури всі розкласти у кошик. (Фігури жовтого кольору лежать в червонпому у кошику, фігури з чотирма сторонами лежать в блакитному кошику, обємні фігури лежать у білому кошику)
- У якої фігури більше кутів,у ромба чи прямокутника? (Однаково, по чотири) - Чим схожі ромб, квадрат і прямокутник? (Це площинні фігури,в них по чотири сторони,чотири кути,чотири вершини) - Чим відрізняються квадрат від прямокутника? (У квадрата всі сторони рівні, а у прямокутника - дві довші і дві коротші) – Скільки вершин у трикутника? (Три вершини) – У якої фігури більше кутів, у овала чи трикутника? (У трикутника, у овала немає сторін) – Чим схожі куля і овал? (Це площинні фігури,в яких не має кутів, сторін і вершин. Вони можуть котитися) – У якої обємної фігури немає кутів? (У кулі і циліндра) – У якої обємної фігури стороною є квадрат?(У куба) – У якої обємної фігури основа-коло? (У циліндра) – На що схожі: коло, квадрат, прямокутник,циліндр, куб, ромб, овал, трикутник,куля?
Лісовичку весело так стало, Та зненацька ніч настала. Довго думав і гадав, Коли ранок вже настав. Час і нам вже, малята, Частини доби пригадати. Діти називають,що таке доба та з яких частин вона складається. - Діти,що таке «вчора», «сьогодні», «завтра»? (Вчора-це день,який минув,сьогодні-це зараз; завтра-це день,який буде).


Лісовичок так загрався І до міста вже дістався. Ми з ним будемо мандрувати Склад числа в будинках викладати. Діти викладають склад чисел 2,3,4,5 в будиночках.
Підсумок заняття:
Сподобалось лісовичку по місту гуляти. Але час вже йому до лісу вирушати. Дуже дякує всім вам, Добрим,дружнім малюкам. А в дарунок лісовичок-хитрячок Залишив повну торбинку яблучок.