Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Даярлық тобының оқу іс-әрекеті: Балапан

Даярлық тобының оқу іс-әрекеті: Балапан

Садуева Аяулым Асемхановна
Садуева Аяулым Асемхановна
DOCX
304
2

Даярлық тобының оқу іс-әрекеті – бұл балалардың шығармашылық қабілеттерін дамытуға бағытталған ерекше тәжірибелік сабақ. Бүгінде маңызды аспектілердің бірі – балалардың геометриялық фигураларды ажырата білуі. Осы сабақ арқылы олар сопақша дөңгелек пен тік төртбұрышты нақты өмірде қолдануды үйренеді. Балапан бейнесін жапсыру арқылы, олар тек шығармашылық қырын ғана емес, сонымен қатар, қол моторикасын жетілдіреді.

Сабақтың мақсаты – балаларды қарапайым пішіндерден балапанның бейнесін жасаумен таныстыру. Әрбір бала өз жұмысында инновация шығарып, ерекше форма мен көркемдік элементтерді қолдануға мүмкіндік алады. Сабақ барысында балалар жабдықтармен жұмыс істеп, қағазды жырту, желімдеу, кесу сияқты дағдыларды игереді, бұл олардың өздік білім алуына септігін тигізеді.

Балалардың психологиялық жағдайына да ерекше көңіл бөлінеді. Психологиялық сәт «Жүрек жылуы» арқылы бір-біріне жақсы тілектер айту, эмоционалдық байланыс орнату, сабақты жағымды атмосферада өткізу идеясы жүзеге асады. Жұмбақ жасыру, балапанның түр-түсіне назар аударту балалардың зейінін ашып, сабаққа деген қызығушылықтарын арттырады.

Сабақтың рефлексивті кезеңінде балалар өз жұмыстарын талдап, бір-біріне мадақтау сөздерін айту арқылы, өзара ынтымақтастық және құрмет сезімін дамытады. Олар жасалған жұмыстарын көрсету арқылы, шығармашылық әлеуеттерін және көзқарастарын кеңейтеді. Барлық білім элементтері сабақтың соңында жинақталып, балапан жасау арқылы балалардың қолөнер шеберлігін арттыруға көмектеседі.

Предпросмотр

Даярлық тобының оқу іс-әрекетін ұйымдастыру
технологиялық картасы
Күні:
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бағдарлама тараулары: Жапсыру.
Тақырыбы: Балапан
Мақсаты: Балалардың сопақша дөңгелек пен тік төртбұрышты қию дағдыларын жетілдіру, қарапайым пішіндерден балапанның бейнесін жапсыра білуге үйрету, ұқыпты жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру.
Құрал-жабдықтар: ақ және сары түсті қағаздар,екі тік төртбұрыш, желім, қайшы, түрлі-түсті қағаздар бөлшектері, қылқалам, сүлгі.
Сөздік жұмыс: балапан, үлпілдек

Мотивациялық-

Қозғаушы

  1. Ұйымдастыру

  2. Баланың сабаққа назарын аударту

  3. Психологиялық сәт «Жүрек жылуы»



Балалар бір-біріне жақсы тілектер айтады.



Іздену-
ұйымдастырушылық



  1. Жұмбақ жасыру:

Ақ сарайды талқандап,
Шықты біреу талтаңдап.(балапан)
Жұмбақтың жауабын шешкеннен кейін,балапанның суретін көрсету.
5.Сурет бойынша талдау.Балапанның түр-түсіне назар аударту. Балапан жарып шыққан жұмыртқаның түсіне назар аударту, тік төртбұрыштан сопақша жасауды үйрету
6.Балалардың өздігінен жұмыс істеуге бағыт-бағдар беру.
Оларға шаблон тарату.


Балалар жұмбақтың жауабын шешу.



Балапан мен жұмыртқаның түстерін ажыратып, қандай фигураға ұқсайтындығын айтады.


Шаблонды бастырып, қайшымен жұмыс жасайды.


Рефлексивті-
Корригиялық

Балалармен бірге жұмыстарын талдау. Жақсы жасалған жұмыстарды көрсету.
Мадақтау.

Балалар жұмыстарын талдайды.



Болжамды нәтиже:
Білу керек: геометриялық фигураларды ажырату, қайшымен жұмыс жасауды білу
Қалыптасқан әдет: қайшымен жұмыс жасау, желімдеу
Істей біледі: жұмыртқадан жарып шыққан балапанды жасай алады.