Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. О дыбысы мен әрпі: мектепалды даярлық тобына арналған сабақ

О дыбысы мен әрпі: мектепалды даярлық тобына арналған сабақ

Каипова Алмара Ахметкалиевна
Каипова Алмара Ахметкалиевна
DOCX
142
2

Бұл материал мектепалды даярлық тобының тәрбиешісі Каипова Алмара Ахметқалиқызының О дыбысы мен әрпі бойынша өткізілген сабағының жоспарын ұсынады. Сабақтың мақсаты балаларды о дыбысы мен әрпімен таныстыру, о дыбысы бар сөздерді талдау, дұрыс дыбыс шығаруға үйрету және жазуға жаттықтыру болып табылады.

Сабақтың әдіс-тәсілдерінде сұрақ-жауап, баяндау және түсіндіру әдістері қолданылып, көрнекі құралдар ретінде мазмұнды суреттер, кеспе әріптер мен сызба кестелер пайдаланылады. Оқу іс-әрекетінің ұйымдастыру кезеңінде балаларға о дыбысын үш рет қайталап айтқызу, о дыбысынан басталатын сөздерді ойлату арқылы сабақтың негізгі мақсатын айқындау жоспарланған.

Сабақ барысында сергіту сәті өткізіліп, балалар оң және сол қолдарын пайдаланып ойындар ойнайды. Дәптермен жұмыс жасағанда О және о әрпін жазба түрінде жаттықтырып, дыбыстық талдау жүзеге асырылады. Соңында балалардан о әрпінен басталатын тақпақтар сұралып, о дыбысының дауысты дыбыс екенін анықтау мақсатында сұрақтар қойылады.

Предпросмотр

«Ескелді ауданы әкімдігінің
Ш.Уәлиханов атындағы орта
мектебі» коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің
мектепалды даярлық тобының тәрбиешісі
Каипова Алмара Ахметқалиқызы


О дыбысы мен әрпі
Оқу іс-әрекетінің мақсаты:о дыбысы мен әрпімен балаларды таныстыру.Құрамында о дыбысы бар сөздерді талдау,О дыбысын дұрыс дыбыстатып,оның таңбасын-әрпін таныту,о дыбысы бар сөз,сөйлем ойлату арқылы балалардың ойлау қабілетін дамыту.Жазуға қолдарын жаттықтыру.
Әдіс –тәсілдер:сұрақ-жауап,баяндау,түсіндіру.
Көрнекіліктер:мазмұнды сурет,кеспе әріптер,сызба кесте.
Жаңа сабақ Оо дыбысы мен әрпі
Ұйымдастыру кезеңі.
І.Балалар бүгін біз О әрпін өтеміз.О дыбысын үш рет хормен қайталап айтқызу.
Осы дыбыспен сөздер ойлау(Ою,орындық. )
О қандай дыбыс? (дауысты дыбыс)
Суретке қарап балалардың қолындағы заттар о әрпінен басталатын айту талдау
ІІ.Алма ағашы бағына барайык ойын ойнайык.Алманы алып артындағы суретті көреміз.
ІІІ.Сергіту сәтін өткізу
Оң қолымды –бес саусақ,
Сол қолымда –бес саусақ.
Алақанды ашамыз,
Бесті беске қосамыз.
Кел,санайық ал мұны
Нешеу болды барлығы?
ІV. Дәптермен жұмыс
Торғай сөздерінде дыбыстық талдау жасау.О о әрпін жазба түрінде жазу.
V.Балалар қалай оқи алады екен,көрейік-деп сауат ашудан мын сөздерді оқиды.(ой.той,тор,ол,тол, ойна, ойна, Айша.т.б.)Балалар сөздерді оқып,оларды қатыстырып,сөйлем құрайды.
Қорытындылау
Балалардан О әрпінен басталатын тақпақтар сұрау
О дыбысы дауысты ма?