Подорож у казку
Заняття «Подорож у казку» — це захоплююча подорож у світ дитячих емоцій, де ми допомагаємо малюкам відчути себе героями своїх улюблених казок. Це чудова можливість для дітей поринути у чарівний світ, де їхні мрії стають реальністю, а персонажі з книг оживають. Кожен етап заняття насичений емоціями, активністю та творчістю.
Мета заняття полягає у створенні емоційного фону, який дозволяє дітям відкривати для себе нові почуття. Під час проведення заняття використовуються різноманітні ігри та активності, які активізують уяву та творчу активність малечі. Діти не лише розвивають свої здібності, але й вчаться працювати в команді, формувати добрі стосунки та підтримувати один одного.
Кульки, які стають символом нашої подорожі, допоможуть дітям відкрити нові горизонти. Вони навчаються уважності, адже кожна кулька може розповісти про новий казковий світ. Діти разом спробують відновити знищену доріжку в казку, що допоможе їм розвинути комунікаційні навички. Під час занять малюки на власному досвіді відчують, як можна перетворити гру на навчання.
Важливим аспектом є заохочення дітей до вираження почуттів через творчість. Виконуючи танець з героями та обираючи подарунки для казкових персонажів, діти вчаться ділитися радощами і емоціями, відчувають, як добре отримувати та дарувати. Наприкінці заняття малеча не лише повертається до садочка, а й з новими враженнями, готовими ділитися з друзями своїми новими відкриттями.
ЗАНЯТТЯ:
ТЕМА: «Подорож у казку».
МЕТА: оптимізувати емоційний стан дітей, викликати емоційні переживання і творче натхнення. Формувати почуття єдності і згуртованість, збагачувати емоційну сферу дітей (спектр позитивних емоцій); розвивати уяву, творчі здібності, нестандартне мислення, дрібну та загальну моторику. Активізувати зорові, слухові, артикуляційні аналізатори. Підвищувати впевненість у своїх силах, спонукати до рухової активності. Виховувати впевненість у своїх здібностях, бажання допомогти, доброзичливе відношення до оточуючих, любов до живих істот, відчуття музики.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Дітки заходять під музику.
Дітки! Подивіться, скільки гостей до нас сьогодні завітало. Давайте за ними привітаємось і познайомимось.
Гра «Відлуння».Молодці!
Дітки, а який у вас зараз настрій? Відповіді дітей.
Проходьте, сідайте на стільчики. Ой, подивіться, а хто тут на нас чекає? (Чарівна ручка) Ви відпочили, набралися сил, а зараз давайте зробимо зарядку, щоб налаштуватися на роботу. (Зарядка для оченят, носиків, ротиків, язичків, пальчикова гімнастика).
Дітки скажіть, а ви любите казки? А хотіли б побувати у казці?
Тоді… Ой мені здається, що у вас під стільчиками щось лежить? Зараз подивимось…,обережно візьміть на долоньку, що це? На яку геометричну фігурку схоже? Так це ж чарівні кульки. Може саме вони підкажуть нам дорогу у казку? А зараз давайте спробуємо розгорнути їх за допомогою вказівних пальчиків. Дуже обережно, щоб їх не зруйнувати. Як ви гадаєте, у нас вийде? Покладіть кульки перед собою… Покажіть мені вказівні пальчики… Приготувалися… Почали!!! Дуже обережно розгортуємо, розправляємо… Ой подивіться тут намальовані якісь малюночки. На що вони схожі? З яких геометричних фігур складається малюнок? А зараз кульки мені кажуть, що нам потрібно відправлятися у подорож, давайте наші кульки згорнемо і покладемо їх у чарівний мішечок, якій візьмемо з собою у подорож, щоб кульки нам допомагали у дорозі. Молодці!
Хлопчики швиденько стають праворуч мене, дівчата – ліворуч.
Дорога біла стелиться і краю їй нема
Сніжок мете, метелиця, чекає нас зима
Ми вирушили в подорож, зібралися за мить.
А зараз любі діточки, долоньки покажіть.
Дітки підходять до доріжки.
Кулька мені підказує, що це доріжка, яка приведе нас у казку, але лихо…, вона зруйнована. Що ж нам робити? (Відбудувати) А ми зможемо? (Так) Почали.. Вийшло?
А зараз допомагаючи один одному проходимо…
Подивіться куди це ми потрапили? Кульки обіцяли привести нас у казку, де ж вона? Дітки, а як ви гадаєте, яка казочка заховалася від нас? Напевно, вона зимова казочка, тому, що сніжинки та сніжок лежить тут. А які зимові казочки ви знаєте? (Відповіді дітей)
Давайте подивимось, у яку казочку ми завітали? (Рукавичка)
А де ж герої поділися? Зараз я запитаю у кульок…
Ставайте за столики і по моїй команді вам потрібно буде з частинок скласти цілу картинку. Приготувалися… Почали. Вийшло? Але щось справжні герої не з’явилися. Запитаю у кульки. А ось вони! Кожен з вас, оберіть собі того героя, якій вийшов на малюнку. Ось вони!
Але чомусь вони дуже сумні? Що ж нам робити? Може затанцюємо з ними? (танок з героями). Ні не повеселішали… Кульки щось підказують мені: ви любите подаруночки? Тоді давайте їм подаруємо подарунки. (Я дарую…)
Подивіться вони почали посміхатися. Вдалося нам їх розвеселити? (Так).
Шкода, але нам вже час повертатися у садочок до своїх друзів. Давайте покладемо наших героїв у рукавичку. А самі закриємо оченята: один, два, три у садочку опинишся ти. Сідайте на свої місця. Ось ми у садочку. Дітки, сподобалась вам наша подорож? Давайте подякуємо нашим кулькам. Ой, подивіться на що вони перетворились.
Кулька наче голова
Зараз буде, як жива.
Намалюю носик, очі
Кіски, хвостики дівочі.
Ще й чуприну, як в хлоп’яти
Кулька, нумо розмовляти…
Дітки, кулька наша стала живою…
Дуже обережно, щоб не пошкодити ми будемо передавати її один одному і розкажемо, що нам більше всього сподобалось робити у казці.
Молодці! Який у вас зараз настрій? Давайте нашим гостям скажемо «до побачення» (і під музику дітки виходять).