Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Қолғапты әшекейлеу: шығармашылық сабақтың технологиялық картасы

Қолғапты әшекейлеу: шығармашылық сабақтың технологиялық картасы

Тургунбаева Жанар Жомартовна
Тургунбаева Жанар Жомартовна
DOCX
120
0

Бұл технологиялық карта балалардың шығармашылық қабілеттерін дамытуға бағытталған. Сабақтың мақсаты - балаларды қолғапты дөңгелек пішіндермен әшекейлеуге үйрету. Бұл үдеріс балалардың эстетикалық талғамдарын қалыптастырып, оларды бояу және түстермен жұмыс істеуге баулиды.

Сабақ барысында педагог балаларға қыс мезгілі туралы қысқаша әңгімелеп, олардың білімі мен қызығушылықтарын жетілдіреді. Балалармен бірге қолғаптың маңызы, оның функциясы және әртүрлі түрлері туралы түсіндірме жұмыс жүргізіледі. Бұл сабақта балалар тек сәндік өнермен айналыспай, сонымен қатар қолғаптың қалай дайындалатыны, оның материалдары мен конструкциясы туралы да біледі.

Педагог түрлі түстер мен өрнектермен таныстыру арқылы балалардың шығармашылық көзқарастарын кеңейтеді. Жұмыс барысында балалардың бояумен жұмыс істеу дағдыларын дамыту, тазалық және ұқыптылыққа тәрбиелеу басты назарда болады. Сабақ соңында балалар өз жұмыстарын көрмеге шығарып, өздерінің жасап шыққан әшекейленген қолғаптарын көрсетеді.

Сабақтың есте қаларлық бөліктерінің бірі - балаларға сергіту сәтін ұйымдастыру. Сергіту сәтінде балалар бірге билеп, көңіл күйін көтереді, бұл олардың белсенділігі мен қатысуын арттырады. Келесі кезең – өз жұмыстарын бағалау мен талқылау, балалардың өздері жасаған жұмыстарға аналитикалық көзқарас қалыптастыруына мүмкіндік береді.

Предпросмотр

Технологиялық карта
Күні:04.02.2015ж
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлім: Сурет салу
Тақырыбы: Қолғапты әшекейлеу
Мақсаты Балаларды қолғапты дөңгелек пішіндермен әшекейлеуге үйрету.
Міндеттері: 1. Өздері салған өрнектердің қылқаламмен бояу арқылы эстетикалық талғамының дауына мүмкіндік туғызу.
2. Бояудың түсін таңдай білуге,көркемдік талғампаздыққа тәрбиелеу.
3 Тазалыққа ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Демонстрациялық материал: әдемі қолғап.
Билингваль құрауыш: шашақтар,қолғап.


Мотивациялық

қозғаушылық

Шаттық шеңбер:Бір-біріне гүл шоғы арқылы жылы сөздер айтады.

Тілектер тілейді.

Ұйымдастырушылық
ізденістік

Педагог қыс мезгілі туралы қысқаша әңгімелейді.
Балалар сурет бойынша әңгімелейді.
Балалар айтыңдаршы аязда,суықта қолға не киіледі?
Қолғап туралы педагог түсіндіреді.
Қолғап неден тоқылатынын,тірлерімен таныстырады.
Мысалы:қолғапты қолға алып,зерттейді.
Қолғаптың тоқыма фабрикасында тоқылып шығарылады.Ол әртүрлі болады. Бес саусақты қолғап,жәй қолғап.
Пеагог балаларға үлгі бойынша тапсырма береді.
Қолғапты әр түрлі түстермен әшекейлейді.
Сергіту сәті:
Қолғапты киеміз,
Қолымыз тоңбайды.
Аққала соғамыз,
Шанамыз зырлайды.
Балалар жұмыстарын жалғастырады.
Қылқаламмен әшекейді ұқыпты орындатады.
Әр балаға көмекке келеді.



Әңгімелеп береді.
Қолғап


Тыңдайды.



Балалар тапсырманы орындайды.



Өлеңді жаттайды.

Рефлексия

Балалардың жұмыстарынан көрме ұйымдастырылады.
Балалар айтыңдаршы, бүгін қандай сурет салдық?
Қолғапты қалай әдеміледік?
Қолғапты қай кезде киеді?
Неден тоқылады?

Суреттерін көрсетеді.
Сұрақтарға жауап береді.

Есеп

+

-





Күтімді нәтиже:
Біледі: Қолғаптың не үшін керектігін.
Игереді: шаршы пішінді қолғапты әшекейлеуді.
Меңгереді: бояуды біркелкі тегіс жағуды.