«Үй жануарлары»
Бұл құжатта үй жануарларын таныстыруға арналған сабақтың материалдары мен ұйымдастыру әдістері егжей-тегжейлі талқыланады. Сабақтың мақсаты - балалардың үй жануарлары туралы білімін кеңейту. Үй жануарларының түрлері, олардың өмір сүру ортасы мен ерекшеліктері жайлы түсінік беру, әрқайсысының ерекшеліктерін салыстыру - сабақтың негізгі тақырыптары болып табылады.
Сабақ барысында балалар үй жануарларымен байланысты интерактивті ойындар мен тапсырмаларды орындап, оларды жақсырақ білуге мүмкіндік алады. Балалардың қызығушылығын ояту үшін түрлі әдіс-тәсілдер қолданылады, мысалы, тыңдау, талқылау, көрнекі суреттермен жұмыс жасау. Интерактивті оқу әдістері балалардың есте сақтау қабілетін арттырады, сондай-ақ олардың танымдық белсенділігін жоғарылатады.
Озық білім беру әдістері мен ойын түрлері арқылы балалар үй жануарлары мен дала жануарларының айырмашылығын анықтай алады, олардың тіршілік ету табиғатын зерттеп, қоршаған орта туралы түсініктерін жетілдіреді. Оқиғалар мен мысалдар арқылы әңгіме барысында балалар берілген тапсырмаларды орындай отырып, жаңа ақпаратты меңгереді.
Сабақтың соңында оқушылар жиналған ақпаратты жинақтап, өз білімдерін көрсетуге мүмкіндік алады. Әр балалар өз ойындарымен бөлісіп, ойын арқылы үй жануарларын танып, сабақ барысында алған білімдерін тәжірибеде қолдана алады. Бұл процесс балалардың шығармашылық қабілеттерін дамытып, бір-бірімен ынтымақтастықта жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырады.
Екібастұз қаласы Екібастұз қаласы әкімдігінің Шідерті поселкесі әкімі аппаратының №11 «Қарлығаш» бөбектер
бақшасы»КМҚК
Тақырыбы: « Үй жануарлары »
Дайындаған: Сайлаухан А. 2 санатты тәрбиеші
КҮНІ 22.09.2016. Топ: Естияр тобы
Білім беру саласы: | Әлеуметтік орта |
Бөлімі: | Қоршаған ортамен таныстыру |
Тақырыбы: | «Үй жануарлары» |
Мақсаты: | Үй жануарлары туралы білімдерін жаңғырту |
Міндеті: | -Үй жануарлары мен дала жануарларын айырмашылығын табу |
Қажетті құрал-жабдықтар,көрнекіліктер: | дидактикалық ойындар , үй жануарларының суреттері, |
Билингвалдық компонент: | Мысық-кошка- a cat, ит-собака- a doc, қой-баран- a sheep , түйе – верблюд- a camel, жылқы –лошадь- a horse, сиыр- корова- a cow. Торай- свинья- аpig |
Кезеңдері | Тәрбиешінің әрекеті | Баланың әрекеті | ||
Мотивациялық-қозғаушылық | Тақырыпқа кіру | -Бұл жануарлардың дауысы.
| ||
Ұйымдастыру-іздестіру | Тәрбиеші балаларға 8 мысықайдын, 8 лақтын, 9 ботанын суреттерін таратады.
Карточкамен жұмыс жасау:
Сүтті жақсы көреді |
Сиыр - бұзау -Үй және дала жануарлары Балалар, карточкадағы аңдардың құйрықтарының иелерін тауып қосады. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: | Жануарлар түрлерін толық ажыратады. |
Түсінеді: | Қимылдарын, қастық жасамау, тірі табиғат екендігін түсінеді |
Жаңғыртады: | Үй жануарлары атауларын ажыратады, ерекшеліктерін жаңғыртады. |