Менің отбасым және достарым
Осы сабақта оқушылар «Менің отбасым және достарым» тақырыбы арқылы өздерінің туған-туыстары мен достары туралы маңызды ақпараттарды меңгереді. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында сыныптастар бір-бірімен байланыс орнатып, бір-біріне сұрақтар қойып, ой бөліседі. Д дыбысы мен әрпін танып, дұрыс дыбыстау арқылы оқушылардың тілдік қорын дамытуға үлкен мүмкіндік ашылады.
Сабақ барысында жоспарланған әр кезең оқушыларға жаңа идеялар ұсынумен қатар, олардың шығармашылық қабілеттерін шыңдайды. Мысалы, тыңдалым кезіндегі өлең мен әңгіменің тақырыбы балаларды қызықтырып, достар арасындағы қарым-қатынасты жақсы түсінуге көмектеседі. Сонымен қатар, сергіту жаттығулары арқылы оқушылардың көңіл-күйі көтеріліп, сабаққа деген қызығушылығы артады.
Оқушылар сабақтың ортасында қызықты тапсырмаларды орындап, достарының бар-жоқтығын сұрау арқылы өздеріне сұрақтар қойып, тіл дамыту дағдыларын жетілдіреді. Бұл сабақ, әсіресе, бұл дәуірде әлеуметтік дағдыларды жөнге келтіріп, балаларға өздерінің пікірі мен сезімдерін дұрыс жеткізуге көмектеседі.
Қорыта келе, сабақта өткізілген әрекеттер әрбір оқушының жалпы білімін ғана емес, сонымен бірге жеке тұлғасының дамуына, адамгершілік қасиеттерінің нығаюына да ықпал етеді. Оқушылардың бір-біріне құрмет көрсетуі, ортақ ынтымақтастықты қалыптастыруы және топтық жұмыс жасау дағдыларын дамытуы сабақты тиімді етеді.
Күні: | Қатысқандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | «Менің отбасым және достарым» | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. | ||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | ||
Тілдік құзыреттілік | Д дыбысы мен әрпі. | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Бала, бала, балапан | Шаттық шебері | |
Сабақтың ортасы | №1 Тыңдалым. | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс | |
Сергіту сәті | Тарсылдатпай едендi | Сергіту сәтіне арналған жинақ | |
Қызықты тапсырма Аяқталуы 16 минут | №2 Оқылым. | Оқулық, дәптерлер. | |
Сабақтың соңы | Рефлексия | Бас бармақтар | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс | |
Қолдау көрсету. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы |