Сабақ жоспары: Сүт ішкен мысық
Бұл құжатта «Сүт ішкен мысық» атты сабақ жоспары ұсынылған. Сабақтың өзегі - мысықтың адам өміріндегі маңызы мен оның пайдалы қасиеттері. Оқушыларға мысық пен сүттің арасындағы байланыс, оның тіршілігіндегі рөлі туралы тереңірек ақпарат беріледі. Сабақ барысында қолданылатын әдістер мен тәсілдер балалардың назарын аударуға, ой-өрістерін кеңейтуге бағытталған.
Сабақтың мақсаты - оқушылардың жаңа білім алуын қамтамасыз ету. Дәрісте мысықтардың суреттері, бейнетаспалар және түрлі тапсырмалар бойынша жұмыс жасалады. Аталған материалдар оқушылардың пәндік білімдерін, логикалық ойлау қабілеттерін және шығармашылық дағдыларын дамытуға көмектеседі. Сабақтың кезеңдері нақты құрылымдар мен іс-әрекеттерден тұрады, мұндай жүйелілік нәтижеге жетуге мүмкіндік береді.
Сонымен қатар, сабақта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру негізгі рөл атқарады. «Мейірімді жүрек» интерактивті ойыны арқылы оқушылар бір-біріне жылы сөздер арнап, достық қарым-қатынас орната алады. Бүлдіршіндердің әлеуметтік дағдыларын дамыту, бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу - сабақтың басты мақсаттарының бірі. Оқушылар бейнежазба мен фланелеграфты оқу процесінде пайдалана отырып, алған білімдерін көрсетуге мүмкіндіктері болады.
Практикалық тапсырмаларда балалар түрлі ойындармен белсенді қатысуға шақырылады. Олар «Мысық пен торғайлар» ойынында өз рөлдерін орындап, шығармашылық қабілеттерін дамытады. Қызықты тапсырмалар мен сергіту сәттері оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыруға, көңіл-күйлерін көтеруге көмектеседі. Рефлексия сәтінде балалар өздерінің сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп, түсініктерін нақтылай алады.
«Бекітілді»
Сиқырлы қағаз
Күні:27.11.17 | Қатысқандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Сүт ішкен мысық | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Мысықтың адамға пайдасын меңгерту. Сүт ішкен мысықтың бейнесін әдемілеп жапсыру | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. | ||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | сабағы | ||
АКТ қолдану дағдылары | Видеожазба | ||
Тілдік құзыреттілік | |||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы | «Мейірімді жүрек» | Шаттық шеңбері | |
Сабақтың ортасы | Мысықтардың суреттерін бейнетаспадан көрсетіп, таныстыр – дым. | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс | |
Сергіту сәті | Жаттығуды жасаймыз! Бір дегенде-тік тұрамыз, | Сергіту сәтіне арналған жинақ | |
Аяқталуы | Ойын: «Мысық пен торғайлар» | Оқулық, дәптерлер. | |
Сабақтың соңы | Рефлексия | Смайликтер суреттері |