Қысқа мерзімді сабақ жоспары: Көркем әдебиет
Бұл құжатта қысқа мерзімді сабақ жоспары баяндалады. Сабақ тақырыбы – «Ыы дыбысы мен әрпі». Оқушылар «Ыы» дыбысымен танысып, оның орфографиялық нормаларына және графикалық бейнесіне көңіл бөледі. Сабақ барысында танымдық және шығармашылық бағыттағы жұмыстар жүргізіледі, бұл оқушыларға жаңа білімді терең меңгеруге мүмкіндік береді.
Сабақтың мақсаты – оқушыларды тыңдалған материал бойынша белсенді қатысуға, өз пікірлерін айтуға, түрлі тапсырмалар орындауға ынталандыру. Оқытушы жетекші сұрақтар қойып, оқушылардың тақырыпқа деген қызығушылығын оятады. Әрине, тақырыпты түсіну деңгейі әр оқушыда түрліше болады, бірақ жүргізілер жұмыс түрлері сол деңгейге сай икемделеді.
Тапсырмалар мен іс-әрекеттер оқушылардың білімін тереңдету көзделеді: дыбыстарды дұрыс айту, дыбыстық анализ жасау, жазу дағдыларын игеру. Мұғалім «ы» дыбысының лексикалық, фонетикалық ерекшеліктеріне назар аударады. Фонетикалық жаттығулар, суреттермен жұмыс, сөйлем құрау – бәрі сабақтың интерактивтілігін арттыруға көмектеседі.
Сабақ барысында құндылықтарды дарыту да маңызды. Оқушылар бір-біріне құрмет көрсету, пікірлермен бөлісу сияқты адамгершілік қасиеттерді игереді. Идеяларды талқылау кезінде оқушылар топтарда жұмыс істеп, өздерінің коммуникативтік дағдыларын дамытады.
Қосымша ресурстар ретінде аудиожазбалар, таныстырылымдар пайдаланылады, ал сабақтың соңында оқушыларға әдебиет және өнер пәндері бойынша пәнаралық байланыстар арқылы білімдерін кеңейту мүмкіндігі беріледі.
«Бекітілді»
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Көркем әдебиет
Күні:21.11.17 | |||
Сабақтың тақырыбы | 1.2.1.1 педагогқа еліктеу бойынша саусақтарды бүгу және жазу, саусақтарды әр түрлі қалыпта қимылдатуды орындау | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.13 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. | ||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | ||
Тілдік құзыреттілік | Мектеп шеберханасына саяхат. | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Сынып іші тап-таза, | Шаттық шеңбері | |
Сабақтың ортасы | Сөздік жұмыс Ырыс – үйге келетін несібе,жақсылық Қасық, шыны, торсық – ыдыстар. Домбыра, сырнай –аспаптар. Шырын –сусын. | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс | |
Сергіту сәті | Қане, қане, тұрайық, | Сергіту сәтіне арналған жинақ | |
Қызықты тапсырма | Дәптермен жұмыс | Түрлі тапсырмалар | |
Аяқталуы | (өзіндік жұмыс) «Адасқан буындардан сөз құрау» | Оқулық, дәптерлер. | |
Сабақтың соңы | Мұғалім сабаққа қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді. -Бүгін біз қандай дыбыс және әріппен таныстық? -Сабақ ұнады ма? -Ы қандай дыбыс? - Ы дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? «Гүлдер» қызыл , көк, сары гүлдер арқылы мадақтау. | Кеменің суреттері | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс |