Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Балабақша - екінші үйім: Заттардың қасиеті

Балабақша - екінші үйім: Заттардың қасиеті

Сулейменова Айзат Талгатовна
Сулейменова Айзат Талгатовна
DOCX
101
0

Бұл материал, яғни «Балабақша - екінші үйім» атты сабақ жоспары, болашақта балалардың танымдық қабілеттерін дамытуға бағытталған. Сабақтың мақсаты - балаларды заттардың қасиеттерімен таныстыру болып табылады. Бұл бағдарлама ересек топпен қатар дайындық тобындағы балалардың да түсінігін дамытуға арналған.

Сабақтың тиімділігі балалардың заттарды салыстыра білуіне, сонымен қатар, олардың түстері мен пішіндерін ажырата алуына бағытталады. Мазмұны бойынша, балаларға үлестірмелі материалдар мен түрлі ойындар ұсынылмақ, осылайша олар сабақты қызықты әрі нәтижелі өткізеді.

Білім беру әділетнамасы мен міндеттері негізінде, сабақ барысында балалардың ұйымшылдық дағдыларын дамытуға, заттардың қасиеттерін үйренуге және оларға қатысты тапсырмаларды орындауға көмек көрсетіледі. Мысалы, балалар түрлі заттарды санап, оларды көлемі мен түсіне байланысты топтастыруға үйренеді.

Сабақтың құрылымы мен әдістемесі, балаларға танымдық ойындар, жаттығулар мен тапсырмалар арқылы ұсынылмақ. Сонымен қатар, сабақ соңында балалардың алған білімдері мен дағдыларын бекіту үшін, әртүрлі сұрақтар мен тапсырмалар беріледі. Осылайша, балалардың білім деңгейін көтеру әрі дамуы үшін қолайлы жағдай жасалады.

Предпросмотр

Апта тақырыбы:Балабақша-екінші үйім
Сейсенбі 01.09.17 ж
Білім беру саласы: «Таным»
Бөлімі: ҚМТҚ
Тақырыбы:1-сабақ. Заттардың қасиеті.
Мақсаты:1.Үлестірмелі заттармен жұмыс істей білуге үйрету. (ересек тобы)
2.Заттарды санына қарай салыстыру,керек санды санап алу қабілетін нығайту(даярлық тобы)
Міндеті: Балаларға заттар олардың қасиеті туралы түсінік беру.
Білімділігі:1.Баланың даму деңгейін,пішін және түс туралы түсінігін анықтауға үйрету. (ересек тобы) 2.Таныс заттарды көлеміне қарай (үлкен,кіші) салыстыру,оларды сол белгілеріне қарай біріктіруді үйрету. (даярлық тобы)
Дамытушылығы:1.Заттардың қасиеті туралы түсінігін дамыту. (ересек тобы)
2.Солдан онға қарай санау,сандарды ретімен атау. (даярлық тобы)
Тәрбиелігі: Ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Қ/құралдар: Үлестірмелі материалдар,қарындаштар,пішіндер т.б,карточкалар -тапсырмалармен
Билингвальды компонет: Зат-предмет

Іс-әрекеткезең/і

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Ересек

Даярлық

Мотивациялық кезеңі

Балалар шаттық шеңберіне тұрады
Балалар шеңберге тұрып,бір-біріне жылы лебіздер айтады.

Балалар әдемі тілектерін айтады

Негізгі кезеңі

Балаларды оқу құралдарымен,үлестірмелі материалдар-мен таныстыру. Шартты белгілерге тоқталу.
-Балалар сендер осында келгенде не біліп келдіңдер?
Сол білімдеріңді ұялмай ашық көрсете біліңдер.Себебі біз
1 жыл бойы білімімізді толықтырамыз.Білгенімізді жалғастырамыз,білмейтінімізді үйренеміз.
Балаларға әртүрлі заттарды санату, түстер,пішіндер туралы түсініктерін тексеру.
2.Суретке қарап сұрақ қояды
-Сол жақ бұрышта неше тақия?,он жақ бұрышта неше тақия? –Сол жақ бұрышта неше киіз үй? Сол жақта ше?
-Қай жақта көп тақия. Киіз үй?
Шеңбер көлемі әртүрлі болатыны туралы түсінік береді.
-Мынау не?
-Қарындаштар нешеу?
-Қандай түстері бар?
-Қояндар нешеу?
-Оларға неше сәбіз керек?
-Сәбіздің түсі,пішіні қандай?
-Қоянның түсі,пішіні ше?
2.Жұмбақ жасырады: Бұл орамнын пішіні, бауырсақтың мүсіні, Кішірейтсек біз мұны Шығады тоқаш наны .Ол не?
Әліппе-дәптермен жұмыс
1-тапсырма
Сурет бойынша әңгімелету,пішіндерді сұрау,қандай түстер бар екенін анықтау.
2-тапсырма
Суретші нені шатастырды? Суреттің қатесін түзету,бояту.
3-тапсырма
Түсі бойынша таңдатып,санату.
2.Тапсырманы түсіндіреді.
-санырауқұлақпен күнді бояуларын керек
2.Үлкен шайнекті ұлкен кесемен,кіші шайнекті кіші кесемен сызықпен қосындар.
3Тақиялар мпен киіз үйлерді сызықпен қосындар
Сергіту сәті
1,2,3
Жинап алып күш,
Қанат қағып ұш
4,5,6
Терең суға малты,
Дем алмастан жалпы.
7,8,9
Жыбырлайды қоңыз,
Жүгіреді доңыз.
Соңы болар 10
Орныңа сен қон.
4-тапсырма
Конструкторды санатып,бояту.
2. Ойын «Дүкен» Ойыншықтарды топтастырып санатқызады.


Балалар тыңдайды.













Сұрақтарға жауа береді.






Балалар тапсырмаларды орындайды.





Қимыл-қозғалыс жасайды.



Балалар бояйды.

Назар салып тындайды







Қойылған сұрақтарға жауап береді
Шеңбер туралы тындайды













Берілген тапсырманын шартын тындайды, мүқият орындайды.


Қимыл-қозғалыс жасайды.





Керекті ойыншықтарды санап ,топтастырады

Қорытынды

-Түстерді қайталап сұрап,бекіту,аяқтау.
Балаларды мақтау.

Бір-бірінің жауаптарын толықтырады,бағалайды

Бір-бірінің жауаптарын толықтырады,бағалайды

Күтілетін нәтиже:
Білуі керек: Заттарды санына қарай салыстыру.керек санды санап алуды (ересек тобы)
2. Балалар түстерді ажырата білу керек(даярлық тобы)
Түсінігі:1. Дөңгелектің түрлерін (үкен,кішірек,ең кішкентай) (ересек тобы)
2. Пішіндер жайлы түсініктері болу керек(даярлық тобы)
Көрсете алды:1. Заттардың қасиетін өзара дұрыс ажыратуды(ересек тобы)
2.Тапсырмаларды орындап үйрену керек. (даярлық тобы)

Есеп

Сабақты қай бала, нені меңгерді?

Сабақты қай бала,нені меңгере алмады?