- Главная
- →
- Занятия с детьми
- →
- Ұйымдастырылған оқу іс әрекетінің технологиялық картасы: Терезедегі бақша
- →
Ұйымдастырылған оқу іс әрекетінің технологиялық картасы: Терезедегі бақша
Бұл құжатта ұйымдастырылған оқу іс әрекетінің технологиялық картасы ұсынылған. Картаның тақырыбы «Терезедегі бақша «не ексең- соны аласын» болып табылады. Бұл сабақтың мақсаты балаларды өсімдіктердің өсуі мен жағдайының жақсы болуына қажетті факторлармен таныстыру. Өсімдіктерді күтудің әдістерін үйрете отырып, бала бойында жауапкершілік пен қамқорлық сезімдерін дамыту. Сабақ барысында балаларға жарық, ылғал, ауа және температураның өсімдік өміріндегі маңызы туралы терең түсінік беріледі.
Сабақ барысында балалар орналастырылған бөлме өсімдіктеріне назар аударады. Олар өсімдіктердегі жапырақтар мен сабақтардың құрылымын зерделеп, олардың тірі организмдер екендігін ғылыми тұрғыда дәлелдеуге тырысады. Мотивациялық кезеңде балалар шаттық шеңберінде бір-бірімен қол ұстасып, достық тілектерін білдіреді, бұл балалардың психологиялық ахуалын жақсартады. Тәрбиеші арқылы ұйымдастырылатын сергіту сәттері балаларды қайта сергітіп, сабаққа деген қызығушылықтарын арттырады.
Технологиялық карта іс-әрекеттер мен балалардың іс-әрекеттері бойынша нақты кезеңдерге бөлініп, ұйымдастырылған оқу іс әрекетінің барлық құрамдас элементтерін қамтиды. Балалар рефлекті кезеңде өсімдіктердің жақсы өсуі үшін қандай жағдайлар керектігін талқылайды. Тәжірибелік әрекеттер барысында балалар қызығушылықпен өсімдіктерді егіп, олардың өсіп-өну процесін бақылайды. Нәтижесінде, олар қоршаған ортаға деген қамқорлықты сезініп, өсімдіктерге қатысты білімдерін тереңдетеді.
Ұйымдастырылған оқу іс әрекетінің технологиялық картасы
Екінші кіші тобы
Күні:14.04.2017 ж.
Білім беру саласы: «Таным»
Бөлімдері: Жаратылыстану
№ 29
Тақырыбы: «Терезедегі бақша «не ексең- соны аласын»
Мақсаты: Өсімдіктердің өсуі мен жағдайының жақсы болуына жарық, ылғал, ауа, қалыпты температура қажет екендігімен таныстыру. Өсімдіктерді күтіп баптауға талпындыру.
Билингвальдық компоненті: тұқымы – семена, егу – посев.
Іс – әрекеттер | Тәрбйешінің | Балалардың |
Мотивациялық | Шаттық шеңбері | Балалар шаттық шеңберге тұрып тәрбиешімен бірге қимыл қозғалыс жасайды |
Ұйымдастырушылық кезең. | -Балалар, қараңдаршы бізідң топта бөлме өсімдіктері бар ма? | -Бар |
Рефлекті | Өсімдік жақсы өсу үшін не керек? | -жарық, ылғал, ауа, қалыпты температура, жақсы жер қажет. |
Күтілетін нәтиже:
Жаңғыртады: сұрақтарға өз тараптарынан жауап береді.
Түсінеді: қандай жағдайлары өсімдікке өмір сүру үшін қажет түсінеді.
Қолданады: салыстыру әдістері қолданады.
Тәрбиеші: Баранник З.У.