Цифрлар мен кеңістік: Ашық сабақ технологиялық картасы
«Әулиекөл аудан әкімдігінің білім бөлімі» №2 Аманқарағай орта мектебі 2016-2017 оқу жылында ұйымдастырылған оқу іс-әрекетін өткізді. Сабақтың тақырыбы 1,2,3,4 цифрларының және «алыс, жақын» ұғымдарының мазмұнын пысықтауға бағытталған. Мұндай ашық сабақтар балалардың математикалық түсініктерін тереңдетуге көмектеседі.
Сабақтың мақсаты – үлгі бойынша санауды үйрету, цифрды заттың санымен сәйкестендіру, кеңістікте бағдарлау дағдыларын қалыптастыру. Тәрбиеші Мукатова Г.М. сабақ барысында балалармен түрлі ойындар өткізіп, сауалдарға жауап алу арқылы білімдерін арттырады. Тәрбиешінің іс-әрекеті мен балалардың сабаққа белсенді қатысуы олардың логикалық ойлау қабілеттерін айтарлықтай дамытады.
Сабақ барысындағы құрал-жабдықтар – демонстрациялық және үлестірмелі материалдар, сонымен қатар балалардың ойындары мен жаттығуларын қамтитын құралдар. Оқу іс-әрекеті барысында қолданылған әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, көрнекілік, түсіндірмелі-иллюстративтік әдістері, сергіту сәттері. Бұл сабақ балаларға есептеуге, санауға, тәжірибе жасауға мүмкіндік береді, сонымен қатар достық қарым-қатынасты бекіте түседі.
Балалардың сабақта игерген нәтижелері – 4-ке дейін санау дағдыларын меңгеру, «алыс-жақын» ұғымдарының атауларын білу, тапсырмаларды орындау барысында жылдамдық пен тапқырлықты дамыту. Сабақтың рефлексивті кезеңінде балалар алған білімдерін қорытындылап, өзара пікір алмасу арқылы достық атмосферасын қалыптастырады.
«Әулиекөл аудан әкімдігінің білім бөлімі
№2Аманқарағай орта мектебі» ММ
Кіріктірілген ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті
Тақырыбы: «1,2,3,4 цифрлары туралы өткенді пысықтау»және «Алыс, жақын»ұғымдары
(ашық сабақ ортаңғы топ)
Тәрбиеші: Мукатова Г.М
2016-2017 оқу жылы
№2 «Аманқарағай орта мектебі»ММ «09» 12 2016 ж
Шағын орталық ортаңғы тобының ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің
технологиялық картасы Тәрбиеші:Мукатова Г.М
Білім беру саласы:
Бөлімдері: ҚМҰҚ
Тақырып: 1,2,3,4 цифрлары туралы өткенді пысықтау. Үлгі бойынша санау, аралас сандарды салыстыру. Алыс, жақын.
Мақсаты:үлгі бойынша және аталған сан бойынша санауды үй-рету; цифрды заттың санымен сәйкестендіре білу; кеңістікте бағ-дарлау түсініктерін қалыптастыру (жақын-алыс); логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
Кіріктірілген байланыс: «Таным», «Коммуникация», «Әлеумет», «Денсаулық», «Музыка», «Еңбек».
Оқыту әдісі:сұрақ-жауап, көрнекілік,түсіндірмелі-илюстративтік.
Құрал –жабдықтар:
Демонстрациялық:сандық, шыршалар, құстар, жабайы аңдар, сандар, мысықтар, үйлер,суреттер,жем салғыш
Үлестірмелі: ермексаз
Билленгвалдық байланыс: бір – один,екі – два,үш – три; төрт – четыре.
Тәсілдер | Тәрбиешінің | Балалардың |
Мотивациялық- | Алтын сәуле таратты | Балалар шеңберге тұра-
|
Іздену-ұйымдастырушы | Балалар,мен бүгін топтан әдемі сандықты тауып алдым.Оның ішінде не бар екенін білгілерін келеді ме? Ендеше, сандығымызды ашып көрейік.Балалар,сандықты біз ашалмаймыз.Өйткені мұнда құлып тұр екен.Кәне,бәріміз кілтті іздеп көрейік.
Міне, аялдамаға да келіп жеттік. Сергіту сәті:(саусақ жаттығуы.) «Геометриялық пішіндер» ойыны. 3 бала ортаға шығып, пішіндерді жинайды.Әр бала өзінің пішіндерін жинап, санайды. -Балалар сендер өте ақылды, білімді екенсіңдер мен сендерге мына жұлдызшаны сыйлыққа беремін. Тапсырмаларымды өте жақсы орындадыңдар. |
Ретімен қояды. |
Рефлексивті-корр. | -Балалар саяхат ұнады ма? Балалардың іс-әрекетін бағалау, мадақтау. | -Иә |
Күтілетін нәтиже:
Білуі керек: 4-ке дейін санауды, «алыс-жақын»ұғымдарының атауын.
Қалыптастыру керек: тапсырманы орындау барысында жылдамдық пен тапқырлықты, тыныш отырып тыңдауды, достық қарым - қатынасты.
Меңгеруі керек: 4-ке дейін дұрыс ретімен санауды.