Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Қосу және азайту: 26+7; 33-7 сабақ жоспары

Қосу және азайту: 26+7; 33-7 сабақ жоспары

Амантаева Райхан Данатаровна
Амантаева Райхан Данатаровна
DOCX
99
0

Бұл құжатта оқушылардың математика пәніндегі қосу және азайту дағдыларын дамыту үшін арналған сабақ жоспары берілген. Сабақтың негізгі мақсаты – оқушылардың екі таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру. Сонымен қатар, қосындыны, айырманы табу, берілген екі амалмен шығатын есепті талдай отырып, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту және пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақ барысында оқушылар үшін түрлі әдістер, мысалы, түсіндіру мен сұрақ-жауап әдістері қолданылады. Оқулық пен кеспе карталар, сондай-ақ арнайы макеттер сабақтың визуалды ақпараттылығын арттырады. Математика сабағында балалар тек теориялық білім алып қана қоймай, практикалық дағдыларды да меңгереді. Үй тапсырмасын тексеруден басталатын сабақтың құрылымы оқушылардың бұрын алған білімдерін ескере отырып, жаңа материалды жеңіл қабылдауға мүмкіндік береді.

Жаңа сабақтың барысы интерактивті түрде өтеді. Мысалы, сабақ барысында балалар 26+7 және 33-7 сандары арқылы түрлі есептерді шешеді. Психологиялық дайындық жүргізу, сергіту сәттері және ойындар оқушылардың қызығушылығын арттырады. Математикалық жұмбақтар мен ойындар арқылы пәнге деген сүйіспеншілікті ояту маңызды. Сабақтағы белсенділік пен ынталы қатысу балалардың логикалық ойлау қабілеттерін ашып, математикаға деген қызығушылығын арттырады.

Сабақ соңында оқушылардың білімдерін талқылап, алған ақпараттарын қорытындылау маңызды. Әрбір оқушыға ұнаған есептер мен тапсырмаларды үйге жүктеу, біріктіру арқылы сабақты қорытындылау тиімді болады. Осылайша, оқушылар математиканы қызықты әрі маңызды пән ретінде қабылдайды.

Предпросмотр

Тақырыбы: Қосу және азайту 26+7;33-7.
Мақсаты: Оқушылардың екі таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту дағдыларын бекіту;қосындыны, айырманы табуға, берілген екі амалмен шығатын есепті талдап шешу;логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Әдістері: Түсіндіру, сұрақ-жауап.
Көрнекілігі: Оқулық,кеспе карталар, аққала макеті,құстың ұясының қиындылары.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Балалар қазір бізде математика сабағы. Бүгінгі сабағымыз өте ерекше болмақ,себебі бізге қонаққа апайлар келді. Сендердің білімдеріңді көргелі келді.Олай болса өз білімдерімізді көрсетейік.Бәрімізге сәттілік.
Жылдың неше мезгілі бар? (Төрт)
Қазір қандай мезгіл? (Қыс)
Қыста не жауады? (қар)
Қардан не жасаймыз? (аққала)
Бүгінгі сабақта бәріміз аққала құрастыратын боламыз.
Психологиялық дайындық:
Қане біздер ойлайық
Ойымызды жинайық
Қандай есеп болса да
Шешпей оны қоймайық.
Үй тапсырмасын тексеру:
Үйге қандай тапсырма берілді?
5 есеп 114бет Теңдеу құрып шешімін табу.


Жаңа сабақ:
Қане бәріміз тақтаға қарайық. Жасыл және көк жолақтар көріп тұрмыз.Жасыл жолақ неше қатар?




26+ 7 (26+4)+3 =33 33-7 (33-3)-4=26
4 3 3 4
2 Есепті оқып талдау, шартын құру.
Шарты:
1күні-22бет 3күнде сонша
2күні-?, 8бет артық
Ш: 22+(22+8) =42 (б)
Ж: 3 күнде 42 бет оқыды.
Сергіту сәті
Мынау менің жүрегім
Бәрі осыдан басталған
Мынау басым ақылды
Бәрін осы басқарған
Мынау менің оң қолым
Мынау менің сол қолым
Барлық істі атқарған


3 Есепті оқып талдау, шартын құру. (Постер)
Шарты:
1көше-30үй3көше сонша үй
2көше-?, 5үй кем
Ш: 30+(30-5) = 55 (үй)
Ж: 3көшеге 55үй салынды.
Ойын: «Кім жылдам?»
4есеп
Суретте нелер берілген? (Фигуралар)
1


3


Қыста жылы жаққа кетпейтін қыстап қалатын қандай құстар?
Сол құстарға ұя жасаймыз. Біз мына есепті дұрыс шығарсақ ұя құрастырылады.
6есеп
(48+2)+5=55
(57-7)-2=52
(36+7)+3=46
Қосымша.
+26 -50 -8 +40 -60 +70 -30


Математикалық жұмбақ:
Санайық та табайық
Алтыдан бірді алайық
Қанша қалды айтайық? (5)
Аңсарда бар бес алма
Розада барн бір алма
Қоссақ беске біреуді
Қанша болды шешуі? (6)
Он кітаптың төртеуін
Досың сұрап алады
Айтшы сонда нешеуі
Өзт қолыңда қалады? (6)
Алма бағы жайнаған
Қызыл алма айналам
Тағыда да алдым төртеуін
Алдым сонда нешеуін? (6)
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 3–тапсырма