Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Технологическая карта 2 мл. группы: «Менің отбасым»

Технологическая карта 2 мл. группы: «Менің отбасым»

Темірбай Қымбат Сәбитбекқызы
Темірбай Қымбат Сәбитбекқызы
DOCX
131
0

Данный документ представляет собой технологическую карту учебной деятельности для 2 младшей группы, посвящённую теме «Менің отбасым». Он включает в себя важные аспекты безопасности дома и на улице, которые необходимо знать детям. Учебное занятие направлено на формирование у детей понимания правил безопасности при нахождении дома одних, что критически важно в современном мире.

Во время занятия воспитатель будет знакомить детей с потенциальными опасностями, которые могут встретиться, если оставить их одних дома. Важное внимание уделяется правилам обращения с опасными предметами, такими как ножницы, и спичками. Также раскрываются вопросы, касающиеся открывания дверей незнакомцам, что является еще одной важной темой безопасности.

Актуализируя данную тематику, используются различные ресурсы, такие как примеры, картинки и обсуждения. Это позволяет детям не только усвоить материал, но и активно участвовать в процессе. Воспитатель задаёт провокационные вопросы, на которые дети должны ответить, формируя свой личный опыт и безопасное поведение.

Таким образом, занятие будет насыщенным и познавательным, помогая детям не только запомнить важные правила, но и понять, как их применять в реальной жизни и каких ситуаций избегать. В конечном итоге, цель занятия — это не просто знания, а формирование ответственного подхода к своей безопасности.

Предпросмотр

2- ші кіші топқа ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
Технологическая карта 2 мл. группы
Technological card of educational activity for 2 junior group
Өтпелі тақырып: : «Менің отбасым»
Апта тақырыбы: «Үйдегі және көшедегі қауіпсіздік»
Тәрбиеші: Воспитатель: Teacher:
Күні : Дата: Data:
Білім беру саласы: Образовательная область:Educational area: Таным. Познание. Comprehension. Жаратылыстану
Тақырыбы: Тема: Theme: «Үйде жалғыз қалғанда»
Мақсаты: Цель: Aim:
Білімділік : Образовательные цели: Educational: Балаларға үйде жалғыз қалғандағы қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету, қауіпті заттармен, қауіпсіздік жағдайлармен таныстыру және олардан сақтана білуге үйрету;
Дамытушылық: Развивающие: Developmental: Өмірлеріне қауіпті келенсіз жағдайларға ұшырамас үшін қандай заттарды ұстауға болмайтындығы жөнінде дағдыларын қалыптастыру.
Тәрбиелік: Воспитательные: Brining-up: Балаларды үйде қауіпсіздік ережелерін сақтап, жауапкершілікке тәрбиелеу, қауіпті жағдайларды ескере отырып, үлкендердің айтқанын тыңдауға баулу.
Жабдықталуы : Оснащение:Resources:қорапша,сіріңке қорабы, қайшы, дәрі құтысы, суреттер
Сөздік жұмыс : Словарная работа:Vocabulary work : болады, болмайды
Көптілділік: Полиязычие:Multilingualism:қауіпсіздік ережелері –правила безопасности - security regulations, қайшы-ножницы - scissors, пышақ-нож – knife.

Қызметтер кезеңдері Этапы деятельности Stages of activity

Мұғалімнің қызметі
Действия педагога
Teacher’s activities


Балалардың іс- әрекеті Деятельность детей Children’s activity

Мотивациялық – қозғаушылық
Мотивационно – побудительный Motivational and incentive stage

Балалар мен бір қорапша тауып алдым. Оның ішінде не бар екенін көргілерің келе ме?
Қорапшаны ашамын.
Қорапшаның ішінде сіріңке қорабы, қайшы, дәрі құтысы т.б заттар болады.

Балалар қызығушылықпен қарайды.
-ия


Ізденушілік –
ұйымдастырушылық
Организационно – поисковый Organizational and exploratory stage

-Балаларға сіріңкемен ойнауға болады ма?
-Не себепті ойнауға болмайды?
-Газды балалар жақпайды.
-Пышақты алуға болмайды.


-Үйде жалғыз қалғанда бөтен адамдарға есік ашуға болады ма?
Не себепті болмайды?
-Электор приборларын балаларға іске қосу –қауіпті!
-Қайшыны дұрыс ұстамасаң көзге кіріп кетуі ықтимал.
Сергіту сәті:
Д/о «Болады,болмайды»
Тәрбиеші балаларға суреттер көрсетіп,ондағы іс-әрекеттердің дұрыс не бұрыс екенін сұрайды.
Сурет бойынша әңгімелесу.
Жеке жұмыс.


-жоқ
-өрт шығуы мүмкін


Пышақ үшкір болғандықтан онымен ойнау қауіпті.


-жоқ
- балалар өз ойларын айтады.


Есінде сақтайды.


Сергіту сәтін орындайды.
Балалар сұрақтарға жауап береді, қауіпті заттарды естерінде сақтайды.
Суреттен көргендерін әңгімелейді.
Айлинге, Аминаға сурет бойынша сұрақтар қою.

Рефлексивті – түзетушілік Рефлексивно – корригирующий Reflective and corrective stage

Балалар үйде жалғыз болғанда қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау қажет?



Балалар үйде жалғыз қалғанда өздерін тәртіпті ұстау керектігін түсінеді.

сіріңкемен ойнауға болмайды, бөтен адамдарға есік ашуға болмайды, пышақты алуға болмайды т.б

Күтілетін нәтиже: Ожидаемый результат: The expected result:
Ұғынады: Воспроизводят: Reproduce:Қауіпсіздік ережелерін.
Түсінеді: Понимают: Understand: Қауіп-қатерлер туралы.
Қолданады: Применяют: Apply:Үйде жалғыз қалғанда өзін-өзі ұстай алу дағдыларын.