Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Сабақ жоспары: «Сүт ішкен мысық»

Сабақ жоспары: «Сүт ішкен мысық»

Нысаналина Алтынбек Мырзакалиевна
Нысаналина Алтынбек Мырзакалиевна
DOCX
119
0

Бұл материал «Сүт ішкен мысық» тақырыбындағы сабақ жоспарын қамтиды. Сабақтың басты мақсаты - оқушыларға мысықтың адам өміріндегі пайдасы туралы түсінік беру. Мұнда балалар тек теория жүзінде емес, практикалық тапсырмаларды орындау арқылы мысықтың белсенділігі мен оның адамға қатысты рөлін танып біледі.

Сабағын бастау үшін, балаларға ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ұсынылады. Олар үлкен шеңбер құрып отырады, бір-біріне жылы сөздер айтады. Бұл кезеңде оқушылардың арасында мейірімділік және бір-біріне деген құрмет қалыптастырылады. Одан кейін, «шалқан» ертегісі бойынша жүргізілетін тәжірибелік тапсырмалар пайдалы болады.

Сабақтың ортасында балалар мысықтарға қатысты бейнетаспадан суреттер мен дыбыстарды тыңдап, оларды сипаттайды. Мұнда ертегі кейіпкерлерінің бейнесі арқылы балалардың алған білімдерін өмірде қолдана алатынына назар аударылады. Сергіту сәтінде балалар белсенді қозғалып, «мысық» тақырыбына қатысты жаттығулар жасайды.

Сабақтың соңында балалар мысық пен торғайлар ойынын ойнайды. Бұл ойын олардың назарын шоғырландырады, қоршаған ортаға деген қызығушылығын арттырады және біз мысықтың қоршаған ортадағы маңыздылығын көрсете отырып, балалардың көңіл-күйін көтереді. Рефлексия сәтінде сабақты қалай өтіп жатқандығын талқылаймыз, осылайша балалар сабақтың мазмұнын тереңірек түсінуге мүмкіндік алады.

Предпросмотр

«Бекітілді»
Музыка

Күні:27.11.17
Сынып: ШОТ

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сүт ішкен мысық

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Мысықтың адамға пайдасын меңгерту. Сүт ішкен мысықтың бейнесін әдемілеп жапсыру

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Видеожазба

Тілдік құзыреттілік


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

«Мейірімді жүрек»
Шарты: Балалар үлкен шеңбер құрып отырады.Тәрбиеші жүрекшені ұстап тұрып:
«Балалардың мейірбандық жүрегі,
Адамдарға бақыт, шаттық тіледі»,-деп айтып көршісіне жылы сөздер айтатынын түсіндіру.
Енді орнымызға отырып «бейнетаспаға» назар аударамыз.Өткен оқу іс – әрекетіндегі тақырыбымыз «шалқан» ертегісін қайталау.
Қазір мен «жұмбақ» жасырамын, сендер сурет арқылы жауабын табасыңдар.
Жұмбақ.
От басында құмған,
Екі көзін жұмған.
Бүгін сендерді « мысық неге тамақ ішкен соң жуынады?» ертегісімен таныстырамын. (ертегі кейіпкерлері - нің суреттері фланелеграфта дайындалып қойылады)
-Кімнің үйінде мысық бар?
-Үй мысығына қандай күтім керек?

Шаттық шеңбері

Сабақтың ортасы


Мысықтардың суреттерін бейнетаспадан көрсетіп, таныстыр – дым.
Ертегіні балаларға түсіндіріп, ертегі кейіпкерлерін фланелеграф арқылы балаларға әңгімелетіп, қимылдарын жасату.(қимылмен сөз арасындағы байланысты қадағаладым)
-Бәріміз орнымыздан түргеліп «мысық» деген өлеңіне сергіту
сәтін жасаймыз.Үнтаспадан торғайдың, мысықтың дыбыстарын тыңдатамын.
Тосын сәт. Мысықтың дыбысын тыңдап жатқанда, есікті тоқылдатып мысық келеді, қолында құстың ұясы және дискі бар.
Мысық балалармен амандасып, қуанып ойын үйретуге келгенін хабарлайды, ойнатады.

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

Жаттығуды жасаймыз! Бір дегенде-тік тұрамыз,
Екі дегенде- екі рет айналамыз. Үш дегенде -үш рет секіреміз,
Төрт дегенде- отырамыз.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Аяқталуы
Қызықты тапсырма

Ойын: «Мысық пен торғайлар»
Кәне балалар (торғайлар) ұшып келіңдер.
-Торғайлар жем жеңдер. Кәне кім қалай жейді?
-Торғайлар сендер тез ұшыңдар, мысық ұйықтап жатыр, қазір мысық оянып кетіп, ұстап алады – дегенде мысық:
-Мяу – мяу деп оянады, торғайлар көріп құлағы тікірейеді.
-Торғайлар алысқа ұшыңдар, мысық оянады. (мысық мяу деп торғайлар -
ды қуады,бірақ торғайлар ұстатпай ұяларына кіреді)
-Балалар сендер бәріңде жақсы ойнадыңдар.
-Енді мысық туралы тақпақ тыңда - тамын.
Мысық балаларға риза болып қош – тасады.
Релаксация «Теңіз жағасындағы ұйқы»

Оқулық, дәптерлер.

Сабақтың соңы

Рефлексия

Смайликтер суреттері