Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Технологиялық карта «Балбөбек» және «Балауса» ортаңғы тобы

Технологиялық карта «Балбөбек» және «Балауса» ортаңғы тобы

Сулейменова Айзат Талгатовна
Сулейменова Айзат Талгатовна
DOCX
138
0

Дене шынықтыру – балалардың физикалық дамуын, координациясын және денсаулығын нығайту үшін маңызды. Бұл құжатта «Балбөбек» және «Балауса» ортаңғы топтарына арналған технологиялық карта ұсынылған. 3.11.2014 - 4.11.2014 ж. аралығында өткізілетін сабақтың мақсаты – балаларды заттардың арасымен жүруге, допты еденге лақтырып қайтадан ұстауға, еңбектеп жүруге үйрету.

Сабақ барысында баланың қозғалыс реңктері мен физикалық дамуы басты назарда болады. Керекті құралдар: балалар санына қарай доптар мен екі гимнастикалық тақталар. Сабақ кезеңдері құзыретті тәрбиеші тарапынан ұйымдастырылып, балалардың түрлі ойындар арқылы белсенділік танытуын қамтамасыз етеді. Мотивациялық кезеңде балалар саппен тобына кіреді, амандасады және тәрбиешінің нұсқауымен жүгіріп, қайта жүреді.

Негізгі бөлімде балалар допты екі қолмен ұстап, оны еденге соғып, қайта қағып алу жаттығуын орындайды. Гимнастикалық тақтайшада еңбектеп жүру, допты кезектесіп лақтыру сияқты тапсырмалар да беріледі. Ойын кезеңінде «Түлкі мен тауықтар» ойыны арқылы балалардың әлеуметтік дағдылары мен топтық шеберліктері дамиды. Бұл ойын балалардың эмоцияларымен қатар, жылдамдық пен ептілікті жетілдіруге септігін тигізеді.

Күтілетін нәтиже: балалар допты жерге соғып, қағып алады және тақтайшада еңбектеп жүрудің пайдасы туралы ақпарат алады. Тәрбиеші Кезенбаева Лаура Жомартқызы балалардың есте сақтау, назарын шоғырландыру, салауатты өмір салтына үйрету бағытында тапсырмалар беріп, олардың нәтижелерін бақылайды. Аталған сабақ балалар үшін қызықты және танымды болатынына сеніміміз мол.

Предпросмотр

Технологиялық карта
«Балбөбек» және «Балауса» ортаңғы тобы. 3.11.2014 – 4.11.2014ж
Білім беру саласы: «Денсаулық»
Бөлімі: «Дене шынықтыру»
Тақырыбы: «Түлкі мен тауықтар»
Мақсаты:. Балаларды заттардың арасымен жүруге және жүгіруге жаттықтыру,допты еденге лақтырып,қайтадан ұстауға үйрету,еңбектеп жүру.
Керекті құралдар:. Доптар (бала санына қарай),екі гимнастикалық тақтайша.

Сабақтың кезеңдері

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті


Мотивациялық қозғаушылық






Ұйымдастыру кезеңі



Рефлексифті түзетушілік






Балалар саппен топқа кіреді.Амандасады.Сапты бұзбай жүгіріп,қайта жүреді,тәрбиешінің айтқанын тыңдап,тізені жоғары көтеріп,түзу жүру.Шашырап жүгіру.(2-3 рет)
1.Жалпы шынықтыру жаттығулары.
а)Аяқты ашып тұрып,допты екі қолмен ұстап төмен түсіріп,қайта көтереміз.(5-6рет)
ә)аяқты бүгіп отырамыз,допты екі қолмен алдыға созамыз,қайтадан түзу отұрамыз (5-6 рет)
б) Отырып аяқтың ортасын ашамыз, допты екі қолмен ұстап,екі аяқтың басына дейін кезектесіп айналдыра жүргіземіз.(5-6 рет)
в)Шалқамыздан жатып, допты бір қолымызбен түзу ұстаймыз.Тіземізді көтеріп, допқа тигіземіз. (5-6 рет)
г)Допты жере қойып,екі қолды белге ұстаймыз. Допты айналдыра секіреміз,екі жағынан кезектесіп (3-4 р)
Негізгі жаттығулар.
Допты екі қолмен ұстап,еденге соғып,қайта қағып алу. (10-12 рет)
Гимнастикалық тақтайшада еңбектеп жүру. (2-3 рет)
Залда екі саппен тұрып, допты екі қолға кезектесіп лақтырамыз. (3-4 рет)
Қимылды ойын
«Түлкі мен тауықтар»
Балалардың біреуі түлкі болады. Қалған балалар аулада жүрген тауықтар.Түлкі аулада еркін жүрген тауықтарды аңдып,қуалайды. Тауықтар түлкіден қашып үйлеріне тығылады. Қай тауықты ұстаса,сол бала түлкі болады.(2-3 рет)
Жүру,жүгіру,жүру,терең дем алу.


Балалар амандасты.




Жаттығуды толық орындады.




Доппен жақсы жұмыс жасады.



Ойынды өте жақсы көңіл-күймен ойнады.





Күтілетін нәтиже:


Нені біледі:
Допты жерге соғып, қағып алады.
Қандай түсініктерді игерді:
Тақтайшамен еңбектеп жүрудің денсаулыққа пайдасы туралы мағлұмат алды.
Меңгерген дағдылары:
Тәрбиешінің арнайы белгісімен жұмыс істеу.
Тәрбиеші: Кезенбаева Лаура Жомартқызы.