В дыбысы мен әрпі бойынша ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Бұл құжатта «В дыбысы мен әрпі» тақырыбындағы ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары ұсынылған. Сабақтың мақсаты – оқушыларға В дыбысын таныстыру, жазу мен сөйлесуді дамыту. Сабақ 15.01.2017 күні Благодар ОМ мектебінде өткізілді. Мұғалім Баймырзаева Т.К. оқушыларды топқа бөлудің қызықты әдісін қолдана отырып, сабақтың басын шаттық шеңберінен бастады.
Сабақтың ортасында оқушыларға түрлі тапсырмалар берілді. Олар бейнеролик арқылы тыңдалым дағдыларын жетілдірді, топтастыру әдісімен жаңа ақпаратты талдады. Мұғалімнің түсіндіруі арқылы балалар В дыбысы мен әрпін терең түсінуге мүмкіндік алды. Оқушылардың қабілеттері мен деңгейіне байланысты тапсырмалар дайындалды, бұл оларға әрі қарайғы оқу үрдісінде көмек көрсетті.
Сабақтың соңында қызықты тапсырмалар ұсынылды. Оқушылар В әрпін қолданып, түрлі көрнекіліктер жасап, өздерінің шығармашылық қабілеттерін көрсетті. Рефлексия сатысында балалар өз көңіл-күйлерін смайлик суреттерімен көрсетіп, сабаққа деген ішкі сезімдерін білдірді. Сабақ тиімді әрі пайдалы болды, бұл білім алушылардың сөздік қорын кеңейтумен қатар, олардың назарын дамытуға мүмкіндік жасады.
Осы сабақ білімі мен дағдыларын нығайтуға, бір-біріне құрмет көрсетуге, шығармашылық қабілеттерін дамуға бағытталған. Сонымен қатар, пәнаралық байланыстар да ескерілді, яғни өнер, өзін-өзі тану, музыка сабағымен интеграцияланды. Нәтижесінде, оқушылар тек білім алып қана қоймай, сонымен қатар әлеуметтік дағдыларын да жетілдіре алды.
Қысқа мерзімді жоспар
Ашық сабақ
Күні: 15.01.2017 | Мектеп: Благодар ОМ | Мұғалімнің есімі: Баймырзаева Т.К | ||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | В дыбысы мен әрпі. | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша сұраққа жауап беру; | |||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Берілген тапсырмаларды орындай алады. | |||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек, өзін-өзі тану, музыка сабағы | |||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба, бейнежазба, интерактивті тақта. | |||
Тілдік құзыреттілік | Вагон-вагон, велосипед-велосипед-bicycle, трамвай-трамвай-train, автобус-автобус-bus | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Шаттық шеңбер:
| Шаттық шеңбері (Гүл шоғы) | ||
Сабақтың ортасы | Тыңдалым – бейнеролик «Вокзалда». | Интерактивті тақта | ||
Аяқталуы | -В әрпінен құрастырмалы көрнекілік шығару. | Плакат, әріптің сұлбасы, маркер. | ||
Сабақтың соңы | Рефлексия | Смайлик суреттері | ||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс | ||
Қолдау көрсету. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы |