Ашық сабақ: "Ұлттық тағамдар. Әліпби"
Бұл құжат Х. Досмұхамедұлы атындағы орта мектепте 2017 жылы өткізілген ашық сабақтың мазмұнын қамтиды. Сабақтың жетекшісі – Дайрабаева Айдана Талапқызы, 1 «Г» сынып оқушыларына арналған. Сабақтың негізгі мақсаты – оқушыларды ұлттық тағамдармен таныстыру, әліпбиді меңгеру және оқу, жазу дағдыларын жетілдіру. Ұлттық тағамдар мен мәдениетке қызығушылықты арттыру арқылы балалардың білімін тереңдету көзделеді.
Сабақ барысында оқушылар ұлттық тағамдармен танысып, олардың мәні мен маңызын түсінеді. Сонымен қатар, әліпби бойынша жұмыс жүргізу арқылы, сөйлеу қабілеттерін дамытуға мүмкіндік туады. Берілген тапсырмалар оқушылардың шығармашылық ойлау қабілеттерін, топта жұмыс істей білу дағдыларын қалыптастыруға бағытталған. Оқушыларға ұлттық тағамдардың рецептерін жазу, сұрақтарға жауап беру секілді практикалық тапсырмалар беріледі.
Сабақтың шығармашылық бөлігі оқушылардың қызығушылығын арттыру үшін ұйымдастырылады. Оларда ұлттық тағамдардың пайдасы туралы ақпарат алады, оқу материалдарынан сюжетті суретке қарап, әліпбиді тәжірибе жүзінде қолдану мүмкіндігі пайда болады. Оқушылар өз идеяларын, пікірлерін ашық білдіруге жағдай жасалады. Осындай сабақтар балалардың ұлттық мәдениетке деген қызығушылығын арттырып, халқымыздың дәстүрлерін ұлықтауға септігін тигізеді.
Х. Досмұхамедұлы атындағы орта мектеп
Ашық сабақ
Тақырыбы: Ұлттық тағамдар. Әліпби
Пәні: Сауат ашу
Өткізген: А. Дайрабаева
Сыныбы: 1 «Г»
2017ж
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: -------------
Пәні: Сауат ашу | Мектеп:Х. Досмұхамедұлы атындағы орта мектеп | |||||||||
Күні: 18. 04. 2017 | Мұғалімі: Дайрабаева Айдана Талапқызы | |||||||||
Сынып: 1 «Г » | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ұлттық тағамдар. Әліпби | |||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрация-сы бойынша болжау. | |||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады: Әліпбидегі барлық әріптерді таниды. | |||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сұрақтарға жауап беру арқылы мәтінді сипаттайды. | ||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: күрделі тапсырмаларды орындап, алған білімдерін өмірде қолдана алады. | ||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Сабақ бойындағы берілген тапсырмаларды орындауға жұмыстанады. | |||||||||
Тірек сөздер: | ||||||||||
Әліпби, ұлттық тағам | ||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: | ||||||||||
-өлең не туралы? | ||||||||||
Неге екенін айта аласыңдар ма? | ||||||||||
Рецепті дегенді қалай түсінесіңдер? Өзің қандай тағамнан рецепті жасай аласың, айта аласың ба? | ||||||||||
Алдыңғы оқу | Әліпбидегі әріптерді жатқа біледі. | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы 35 минут | Ширату. «Түртіп алу» әдісі 2-жаттығу. Оқушыларға өлеңді мәнерлеп оқытып, | фотосуреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптер Сергіту сәтіне арналған жинақ А3 парақшалары, маркерлер Жұмыс дәптер, интерактивті тақта А3 парақшалары, маркерлер | ||||||||
Сабақтың соңы | Сабақты қорыту. «Дүкенші» ойыны.
| Қажетті тағамдар Кері байланыс парақшалары | ||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Тапсырмаларды түсініп, сабаққа жақсы араласты. | Пәнаралық байланыс | ||||||||
Қолдау көрсету. | Сабаққа жақсы араласқан оқушыларды смайликтер, жұлдызшалар арқылы мадақтау. | Математика | ||||||||
Рефлексия |