Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Технологиялық карта ересек тобына: Кел, санайық!

Технологиялық карта ересек тобына: Кел, санайық!

Сулейменова Айзат Талгатовна
Сулейменова Айзат Талгатовна
DOCX
156
1

Бұл статья ересек топтағы балаларға арналған технологиялық картаны қамтиды. «Кел, санайық!» тақырыбындағы сабақта балаларға санамақтарды таныстыру арқылы олардың санау қабілеттерін дамыту көзделген. Оқу іс-әрекеті барысында балалар 1-ден 10-ға дейін санауды үйренеді, ал жаңа сабақта өтілген материалдарды еске түсіру арқылы логикалық ойлауды және есте сақтау қабілетін жетілдіреді.

Сабақтың мақсаты балаларды тыңдауға, қатысуға және достыққа тәрбиелеуге бағытталған. Аталған оқу іс-әрекеттері балалардың сөздік қорын толықтыру және қазақ тілінде санамақ айту қабілетін дамытуға көмектеседі. Оқу барысында әртүрлі көрнекі құралдар, ойыншықтар мен музыкалық кітаптар қолданылады, бұл сабақтың тиімділігін арттырады.

Сабақтың құрылымы негізінде балалардың белсенділігі мен шығармашылығын дамыту үшін қызықты дидактикалық ойындар енгізілген. «Сұрақ-жауап», «Ханталапай», және «Ғажайып қоржын» сынды ойындар балаларды белсенді қатысуға шақырады, осылайша олар сабақ барысында санауды меңгереді. Сонымен қатар, сергіту жаттығулары балаларды қозғап, сабаққа деген қызығушылықтарын арттырады.

Күтілетін нәтиже ретінде балалар 1-ден 10-ға дейін санауға қабілетті, тапсырмаларды қайталап орындау арқылы зейіндерін қалыптастырып, санамақтарды еркін айта алатын болады. Бұл сабақ балалардың логикалық ойлау, есте сақтау қабілетін дамытуда үлкен рөл атқарады. Сабақты жоспарлау барысында бәрін қамтып, балалардың барынша белсенділіктерін ұйымдастыру маңызды.

Предпросмотр

Технологиялық карта ересек тобына.


Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің түрі: Қазақ тілі
Тақырыбы: Кел, санайық!Санамақ. Санап үйренеміз.
Мақсаты:

  1. Балаларға санамақтар және 1-ден 10-ға дейін санауды үйрету.

  2. Жаңа сабақта өтілген материалдарды бірнеше рет қайталату арқылы ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

  3. Достыққа тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар: суретті сөздіктер, ойыншықтар, ғажайып қоржын, музыкалық кітап, асықтар.
Қажетті құрал-жабдықтар: үлестірмелі материалдар.
Сөздік жұмысы:
Билингвальді компонент: 1..10


Оқу іс-әрекетінің кезеңдері

Педагогтің іс-әрекеті

Балалардың әрекеті

Мотивациялық- қозғаушылық

-Сәлеметсіз бе!


1.Балаларды шаттық шеңберіне тұрғызып, төмендегі өлең жолдарын хормен айтқызады:


Бір шаңырақ астында,
Тату-тәтті тұрамыз.
Бірінші мен,
Екінші мен,
Үшінші мен.

-Сәлеметсіз бе!


Балалар қол ұстасып тұрып, өлең жолдарын бірге қосылып қайталайды, өлең мазмұнына сәйкес қимылдар жасайды.
Бірінші Саша
Екінші-Дима.
Үшінші-Вика.
(Осылай жалғастыру).

Ұйымдастырушылық-ізденістік

2. «Сұрақ-жауап» дидактика-лық ойыны.
Өткен тақырыпты естеріне түсіру.
-Мынау не?


3.«Ханталапай» дидактика-лық ойыны.
Шарты: ойын диалог түрінде өтеді.
Асықтарды санатып, олардың қанша екенін айтқызу.
-Сенде қанша асық?
-Ал сенде ше?


«Ғажайып қоржын» дидактикалық ойыны.
Ойыншықтарды қоржыннан шығара отырып санау, атын айту.



4.Сергіту массажы:
Shape1
Күн шықты
С


әулесін шашты,

Бұлт жапты,
Жаңбыр жауды, 
КShape2Shape3Shape4Shape5Shape6Shape7 емпірқосақ шықты.


5.«Сан сөз-әтеш» дидак-тикалық ойыны. Шарты:
Тақтаға әтештің суреттері ілінеді.
Суреттегі әтештерді санату.


-Әтеш.
-Тауық.
-Балапан.






-Менде 3 асық бар.
-Менде 9 асық бар.



-1 аю.
-2 қуыршақ.
-8 мысық.




Өлең жолдарын қайталап,
бір-бірінің арқасына сурет салады.


Педагогпен бірге санайды. Мысалы:
бір әтеш, екі әтеш т.б.

Рефлексиялық түзетушілік

6.Үлестірмелі материалдармен жұмыс.
Суреттегі қуыршақтарды санау, ойыншық машинамен салыстыру (бір және көп).

Бірге және жеке қайталау.
Балалар бір және көп
доптарды
орналастырады, оқытушының көмегімен.



Күтілетін нәтиже:
біледі: 1 ден 10ға дейін санау, ойлап есте сақтау;
игереді: тапсырмаларды бірнеше рет қайталатып орындату арқылы зейінін қалыптастыру;
меңгереді: санамақтарды айта білу.