Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. 1-ден 20-ға дейінгі сандарды таныстыру

1-ден 20-ға дейінгі сандарды таныстыру

Ауданбекова Еркежан Ахылбекқызы
Ауданбекова Еркежан Ахылбекқызы
DOCX
108
0

Сабақтың мақсаты – балаларды 1-ден 20-ға дейінгі сандармен таныстыру, сондай-ақ реттік және есептік санауды бекіту. Бұл материал екінші ондық сандардың оқылуы мен жазылуына ерекше назар аударады. Мұндай тақырып балалардың математикалық ойлау қабілетін дамытуда, сондай-ақ олардың сандармен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыруда маңызды орын алады.

Сабақ барысында қолданылатын әдіс-тәсілдер: түсіндіру, сұрақ-жауап, көрсету. Тәрбиеші балаларды ұйымдастыру кезеңінде шаттық шеңберіне шақырады. Балалар бір-біріне жылы лебіздер айтып, дайындыққа жол ашады. Бұл уақыт балалардың бірігіп жұмыс жасауына, командалық рухын көтеруге септігін тигізеді.

Тәрбиеші балаларға 1-ден 10-ға дейінгі сандар қатарын жетілдіруге арналған тапсырмалар береді. Олардың ішінде 0-ден 10-ға дейін тура және кері санау, реттік санау, сандардың көршілерін атау секілді жаттығулар бар. Тәрбиеші жаңа материалмен танысу барысында 20-ға дейінгі сандар қатары болса, балалармен бірге санайды.

Сабақтың сергіту сәті балалардың шаршауын жою үшін маңызды, өйткені оларға «Менің досым» тақырыбында сергіту жаттығулары беріледі. Балалардың әрекеті ұстаздың нұсқаулары бойынша жүреді, оны орындау оларды белсенді етеді. Сабақ соңында рефлексивті-коррекциялаушы кезеңде өткен сабақтың нәтижелерін шығару, балаларды мақтау амалдары, не үйренгендерін анықтау уақыт алады.

Предпросмотр

Білім беру саласы: « таным» 19.04.2016
Білім бөлімі: математика
Тақырыбы:1-ден 20-ға дейінгі сандар.
Мақсаты:

  • Екінші ондық сандарының оқылуымен және жазылуымен таныстыру;

  • 20 көлеміндегі реттік және есептік санауды бекіту.

Әдіс- тәсілдер: түсіндіру,сұрақ-жауап, көрсету.
Көрнекі құралдар: әліппе-дәптер, сандар.
Үштілдік қосылыс: 1-10 дейін қазақша,орысша,ағылшынша тура және кері санау керек.

Әрекет кезеңдері

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

I.Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбері: Жүрекше.
Шарты: бір-біріне жылы лебіздер, ыстық тілектер айту.

Балалар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

II.Ұйымдастыру-ізденушілік кезең

Тәрбиеші балаларға 1-ден 10-ға дейінгі сандар қатарын жетілдіруге арналған тапсырмалар береді:
0-ден 10-ға дейін тура санау.
10-нан 0-ге дейін кері санау.
1-ден 10-ға дейін реттік санау.
10-нан 0-ге дейін кері санау.
Келесі санды атау...
Алдыңғы санды атау..
Сандардың көршілерін атау..
Жаңа материалмен таныстыру. Тақтаға 20-ға дейінгі сандар қатары ілінген. Балалар тәрбиешімен бірге тура және кері тәртіппен санайды.
1-тапсырма: алдымен балалар санайды, содан кейін сандар қатарына қалып қойған сандарды жапсырады.
2-тапсырма: суретке мұқяит көз жібер. Бір жіпте неше жалау бар? Екіншісінде нешеу? Нешеуі артық? Жалау саны артық жіпті боя.






Балалар мұқяит тыңдайды.








Сергіту сәті

Менің досым.
Мен досыма қарап алдым,
Қолға қағаз қалам алдым
Shape1 Басын салдым
Shape2 Көзін салдым
Shape3 Қолын салдым
Айнымаған өзін салдым.
3-тапсырма: логикалық есептер орындаумен ұштастыруға болады.
4-тапсырманы балалар түсіндіре отырып орындарында орындайды.

Сергіту сәтін орындайды.



Балалар тапсырманы орындайды.


III.Рефлексивті-коррекциялаушы кезеңі

  • Біз не өттік?

  • Қандай тапсырмалар орындадық?

  • Сабақ ұнады ма?

  • Балаларды мақтау, мадақтау.

-балалар жауабы.


  • Күтілетін нәтиже: 20-ға дейінгі сандар қатарын біледі.