Конспект інтегрованого заняття «Ми – нація єдина»
Конспект заняття під назвою «Ми – нація єдина» розроблений для дітей старшого дошкільного віку і має на меті формування патріотичних почуттів. Заняття спрямоване на розширення знань дітей про Україну, на її культуру, традиції та цінності.
Протягом заняття дітям буде презентовано основні символи нашої Батьківщини, зокрема державний герб, прапор та гімн. Використовуючи різноманітні ігри та вікторини, малята зможуть активно залучитись до обговорення своїх знань про країну, в якій вони живуть. Важливо створити атмосферу, де діти відчують гордість за своє походження.
Отже, під час заняття використовуватимуться різні методи навчання: активні, інтерактивні та творчі. Ведмедик, як іграшка для дітей, стане символом дружби та єдності, проводячи малят через етапи вивчення теми, з легкістю розвеселить і зацікавить їх. Заняття допоможе дітям краще усвідомити, що незалежно від раси чи національності, всі ми – українці, і маємо жити в мирі та злагоді.
Таким чином, заняття створює позитивний імпульс для подальшого розвитку та виховання дітей як свідомих громадян, які шанують свій рідний край. Завдяки використанню творчих методів діти зможуть виявити свої емоції і почуття, адже важливо не лише на словах, а й у діях продемонструвати любов до Батьківщини.
Конспект інтегрованого заняття
« Ми – нація єдина » для дітей старшого дошкільного віку.
Мета:
розширити та поглиблювати знання дітей про Україну, формувати належність до українського народу, поняття « громадянство », « національність », уявлення про те, що всі народи на Землі повинні жити в мирі та злагоді, незалежно від расової приналежності; збагачувати словниковий запас вихованців, сприяти розвитку розповідного мовлення, пам’яті, слухової та зорової уваги, мислення; закріплювати знання кольорів, вміння орієнтуватися у просторі та працювати з олівцями; розвивати патріотичні почуття, творчість, охайність; виховувати любов до Батьківщини, її природи, рідного слова, спостережливість, розсудливість.
Обладнання:
іграшка Ведмедик, жовті та блакитні стрічки; 2 набори різнокольорових олівців; 4 коробки для подарунків; наклейки риб, птахів, комах, людей; великий білий аркуш паперу; загадки для вікторини
« Люби, вивчай свій рідний край; смаколики; аудіоапаратура, запис пісні « Хай завжди буде сонце ».
Хід заняття.
Психогімнастика « Привітання »
Добрий день вам, добрі люди,
Хай вам щастя й доля буде,
Не на день і не на рік,
А на довгий, довгий вік.
- Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку, діткам усім!
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаю усім я здоров’я й добра!
Вихователь звертає увагу дітей на Ведмедика, який тихенько сидить у куточку і щось тримає в руках.
Добрий день, любі друзі! – радісно вітається Ведмедик з дітьми.
Вихователь. – Малята, наш ведмедик Мишко дуже зрадів, що ви знову прийшли до дитячого садка.. Кожного дня, вночі, ведмедик Мишко оживав, взувався в черевички, сміливо ходив по кімнатах, грався з ляльками в різні ігри, їздив на автомобілях в магазин, гуляв на подвір’ї на майданчику, читав казки та розповідав лялькам цікаві історії про нашу країну – Україну.
Але ведмедикові було дуже сумно без вас, діти. На багато запитань ведмедик не міг дати відповідь лялькам і тому записував їх, складав у велику коробочку і чекав, доки ви прийдете у садочок і допоможете йому.
Вікторина « Люби, вивчай свій рідний край »
Як називається наша Батьківщина?
( Україна – це наша Батьківщина, це край де ми народилися. Вона має свої обряди, традиції, символи .
В народі кажуть:
Людина без Вітчизни, як соловейко без пісні;
Там земля мила, де мати народила;
Без верби й калини – нема України;
Без Батьківщини і сонце не гріє;
Всюди добре, а вдома краще.
Що таке Батьківщина?
( Це місце, де людина народилася і живе, де народилися і живуть її батьки. Вона така ж рідна для людини, як її батьки, тому й називають її Батьківщиною ).
Які державні символи ти знаєш? ( Прапор, гімн, герб )
Що являє собою герб України? ( Тризуб )
Які кольори на прапорі України?
Як називається урочиста пісня, що є символом держави? ( Гімн « Ще не вмерла Україна » )
Наш гімн урочистий, величний, хвилюючий. Він прославляє нашу Батьківщину і наш народ).
Як називається столиця України? ( Київ )
Хто знає найбільші міста України? ( Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Запоріжжя, Львів, Донецьк )
Які найбільші ріки України? ( Дніпро, Дністер )
Хто назве гори України? ( Кримські, Карпатські )
Назвіть моря України? ( Чорне, Азовське )
Чим багата Україна? ( хлібом, вугіллям, цукром, олією )
Хто головний в Україні? ( Президент )
В якому селі ти живеш?
Люди, що мають спільну батьківщину – це ( народ ), а ті, що живуть в Україні – це ( український народ ).
Вихователь.
Наші ляльки вивчили з Ведмедиком вірш про Україну. Допоможемо, розповімо вірш разом.
Україна, рідний край!
Поле, річка, синій гай!
Любим стежкою іти –
Там живемо я і ти !
Дитина І.
Україно моя мила!
Ти ж моя ріднесенька,
Я тебе так щиро люблю,
Хоч я ще маленька!
Дитина ІІ.
Хоч малий я, невеликий,
Зате добре знаю,
Що край рідний – Україна,
Я її кохаю.
Дитина ІІІ.
Уродився українцем,
Син я України,
Українською говорю і молюсь щоднини –
Українською в забаві з дітьми розмовляю
Українців тата, брата, сестру й маму мою
Ось чому я українець! – вам відповідаю.
Вихователь:
Чому хлопчик сказав, що він українець? Кого називають українцями? А серед вас є українці? – відповіді дітей.
Згадайте, як хлопчик казав у вірші: українець – це той, хто народився і живе в Україні. А де ви народилися і живете? ( Відповідь )
Зверніть увагу: українцем буде і той, хто має батьків українців, не перестає бути українцем і той, хто переїжджає жити в іншу країну, але розмовляє українською мовою і не забуває свою Батьківщину.
Запам’ятайте, громадянами нашої країни можуть бути люди будь – якої національності, якщо вони багато років живуть в Україні, працюють тут, вчаться, знають українську мову, шанують нашу історію і звичаї. Наша країна – багатонаціональна держава. І ми всі дружньо живемо на цій землі.
Погляньте на Ведмедика. Він уважно слухає і запам’ятовує.
Ведмедик мені підказує, що підготував для вас ще один подарунок. Знайдемо його.
Звідки ви знаєте, що це подарунок? ( Здогадуються діти: коробка, великий красивий бант … )
Що в коробці? ( Олівці )
Якого кольору олівці у Тетянки? Мишка? Саші?
Навіщо вони нам?
Діти запитують у Ведмедика, і він підказує їм, де можна знати великий білий аркуш паперу для малювання. Потім всі разом крокують в іншу кімнату і знаходять, приносять у групу, разом розкладають на стіл і сідають на свої місця.
Даринко запитай у Ведмедика, що він хоче, щоб ми намалювали.
Тихо, тихо. Ведмедик щось шепоче. Він просить Вас, дітей, щоб ви намалювали Україну.
А що ж таке Україна? ( сонце, річка, хмари, вітер, калина, хата, дерево, квіти, люди, колосся, трактор і т. д. )
У кого олівці жовтого кольору? Що буває жовтим кольором? Сонечко одне, а промінчиків – багато. Біжіть швиденько, в кого ще жовті олівчики.
Діти малюють Україну різними кольорами, створюють колективне панно на тему: « Ти у мене одна, Україно! »
Вихователь:
Ведмедик мені показує, що десь ще захований подарунок. Діти шукають подарунок, і знаходять у ньому наклейки - рибки, квіти, птахи …
Як ви думаєте, для чого? ( Щоб прикрасити нашу Україну )
Діти наклеюють наклейки.
Вихователь.
Гарну роботу зробили! Що ми намалювали? А кому ми її подаруємо?
( Відповіді дітей ).
Діти, а давайте подаруємо українським воїнам, які зараз захищають нас від ворогів.
Разом згортаємо папір, прив’язуємо бантик. Після заняття відносимо на пошту.
Вихователь.
Тетянко, я бачила, ти стояла біля ведмедика. Він тобі сказав, що у нього ще є один подарунок?
Підсумок.
Діти у шафі знаходять подарунок, у якому багато смаколиків від Ведмедика.
За що ведмедик вас так нагородив?
( Висновки дітей )
Скільки подарунків приготував ведмедик?
А який ми подарунок йому зробили?
Я бажаю вам, діти, щасливих днів у дитсадку, миру на Землі, здоров’я. Любіть Україну, не забувайте своїх друзів.
Малята насолоджуються смаколиками від Ведмедика і слухають пісню « Хай завжди буде сонце ».