Портфолио воспитателя детского сада
  1. Главная
  2. Занятия с детьми
  3. Ақшұқыр мектеп-лицейі – 'Фигуралар' тақырыбы бойынша ашық сабақ

Ақшұқыр мектеп-лицейі – 'Фигуралар' тақырыбы бойынша ашық сабақ

Едилова Нурзила Ильясқызы
Едилова Нурзила Ильясқызы
DOCX
152
0

Бұл құжат Ақшұқыр мектеп-лицейінде ұйымдастырылған «Фигуралар» тақырыбы бойынша ашық сабақтың жоспарын қамтиды. Сабақтың мақсаты – балдырғандарға геометриялық фигуралар туралы түсініктерін нығайту, логикалық ойлау қабілетін дамыту және математика пәніне қызығушылығын арттыру. Сабақ барысында келесі әрекеттер орындалады: балалар шаттық шеңберіне жиналады, алдында оларға математикаға енгізетін көңілді жаттығулар ұсынылады.

Оқушыларды сабаққа дайындау кезеңінде 0-10 аралығында есептеу, 'Көршісін тап' ойыны өткізіледі. Ойындар арқылы балалар фигуралардың қасиеттері мен нысандары туралы білуді жандандырады. Сонымен қатар, жаңа сабаққа кіріспе ретінде геометриялық фигуралар таныстыру жоспарланады. Оқушыларға геометриялық фигуралардың әр түрі, олардың атаулары мен ерекшеліктері айтылып, дидактикалық ойындар арқылы тыңдаушылардың белсенділігі арттырылады.

Сабақтың негізгі кезеңдері оқушылар үшін қызықты тапсырмалармен толықтырылады. Мысалы, 'Шапшаң, ықшам' ойыны кезінде көптеген қызығушылық тудырады. Оқушылар фигураларды қабырғаларының саны бойынша топтастырып, оларға есептерді шығару міндеттеледі. Бұл кезеңде оқушылар логикалық ойлау дағдыларын дамыта отырып, жауапкершілік пен ұқыптылықты үйренеді.

Сабақтың қорытындысында оқушылар танысқан фигуралармен жинақталған білімдерін тексереді. Санақ, фигуралар саны және олардың формалары туралы сұрақтар арқылы оқу процесінің нәтижелері бағаланады. Оқушыларға көңілді фигуралармен мадақтау – сабақтың нәтижесін бекіту болып табылады.

Предпросмотр

Ақшұқыр мектеп-лицейі



Ашық сабақ



Тақырыбы: Фигуралар
Тобы:0 «ғ»





2016-2017 оқу жылы
Білім беру саласы : Таным
Ұйымдастыру іс-әрекеті: Математика
Тақырыбы: Фигуралар
Мақсаты: 
1Балдырғандарға геометриялық фигуралар туралы түсініктерін нығайту
2. Ойын түріндегі тапсырмаларды беру арқылы логикалық ойлау қабілетін дамыту. Пәнге қызығушылығын арттыру.
3. Түрлі математикалық тапсырмаларды орындау кезіндегі шапшаңдылыққа тәрбиелеу. Ұқыптылыққа, жинақтылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі:слайд,геометриялық фигуралар,кеспе сандар.
Пәнаралық байланыс:Өзін-өзі тану,айналаны қоршаған орта
Ұйымдастыру іс-әрекет барысы:
Шаттық шеңбері:
Біз ақылды баламыз,
Өседі ой-санамыз.
Талаптанып білуге,
Бар ынтаны саламыз.
Санаймыз да, ойнаймыз.
Ойнаймыз да, ойлаймыз.
Үйренуге құмармыз
Білім жолын қуамыз!

Өткенді пысықтау: 0-10 ға дейін тура және кері санау
Ойын «Көршісін тап»
Жаңа сабақ:Фигуралар


Әліппе дәптермен жұмыс:
1-тапсырма:
Фигуралар қандай белгісі бойынша топтастырылған?
2- тапсырма:
Ойлан,тап:
 Фигураларды қабырғаларының саны азынан көбіне қарай сызық арқылы қос.
Дидактикалық ойын:«Шапшаң,ықшам»
Төртбұрыш дегенде төртеуден бірігу
Үшбұрыш дегенде үшеуден бірігу
Дөңгелек дегенде екеуден бірігу


3- тапсырма:
Есеп құрастыр және шығар.
3+2=5
5-1=4
Жаңа сабақты қорытындылау:
1)Біз бүгін қандай фигуралармен таныстық?
2) Үшбұрыштың неше бұрышы бар?
3) Дөңгелекте бұрыш бола ма?

Сабаққа қатысқан балаларды көңілді фигуралармен мадақтау.